Michal nesnáší kolo, ale miluje Zuzku. Aby své city demonstroval slovem i činem, spolu s žádostí o ruku jí slibuje splnit její dlouholetý sen: projet Japonsko na kole. A tak spolu 10 dní po svatbě sedí v letadle směr Hokkaidó. Víza mají roční, plán mlhavý, zkušenosti chudé, ale odhodlání veliké. Nakonec spolu v Japonsku stráví rok a na kole ujedou 7500 km.
Stále živé chrámy, samurajské hrady, tradiční zenové zahrady i moderní Tokio vás při návštěvě Japonska pohltí stejně jako místní kuchyně a její tajemně znějící pojmy suši, tempura, jakitori, udon a soba, rafute či takojaki, ochutnávku exkluzivního hovězího masa wagjú nevyjímaje. Každý váš den bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc nejen z krásy této fascinující země, ale i z jejích chutí.
Obyvatelé Japonska se (asi jako všichni) každý rok těší na jaro. Symbol odcházející zimy a přicházejícího jara představují nejdříve rozkvetlé slivoně (ume), tulipány a hlavně rozkvetlé třešně, neboli sakury.
Japonsko v dnešní uspěchané době představuje symbol klidu. Pojďte se tam vypravit za relaxací!
Říká se, že každý Japonec by měl na horu Fudži alespoň jednou za život vylézt. Pojďte se k nim přidat!
Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?
Japonské sněžné opice se v zimním období ukrývají před mrazem u vývěrů horkých pramenů. Pozorovat a hlavně napodobit je můžete třeba v okolí lázeňského městečka Jamanouči.
Pláže souostroví Okinawa byste v Japonsku rozhodně neměli vynechat. Které z nich jsou ty nejkrásnější?