HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Japonsko

POSLEDNÍ DISKUSE

Japonská hora Fudži – místo kde se člověk střetává s bohy

Japonská hora Fudži – místo kde se člověk střetává s bohy

Říká se, že každý Japonec by měl na horu Fudži alespoň jednou za život vylézt. Pojďte se k nim přidat!

Bydlení v tradičním japonském rjokanu přináší klid

Bydlení v tradičním japonském rjokanu přináší klid

Japonsko v dnešní uspěchané době představuje symbol klidu. Pojďte se tam vypravit za relaxací!

Průvodci doporučují: Baví mě lidem ukazovat Japonsko v jiném světle, než je známo, říká Pavla Tsuji

Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?

Inspirujte se koupacími zvyky sněžných opic v malebném japonském lázeňskěm městečku Jamanouči

Japonské sněžné opice se v zimním období ukrývají před mrazem u vývěrů horkých pramenů. Pozorovat a hlavně napodobit je můžete třeba v okolí lázeňského městečka Jamanouči.

Průvodce po plážích japonského souostroví Okinawa. Kam se vydat?

Průvodce po plážích japonského souostroví Okinawa. Kam se vydat?

Pláže souostroví Okinawa byste v Japonsku rozhodně neměli vynechat. Které z nich jsou ty nejkrásnější?

Poprvé v Japonsku – tipy a triky, které Vás připraví na návštěvu země vycházejícího slunce

Chystáte se poprvé do Japonska? Inspirujte se, čím začít a co vidět jako první?

Poznejte to nejlepší ze země vycházejího slunce se specialisty z cestovní kanceláře Go2

Láká vás Japonsko? Vydejte se tam se specialisty z cestovní kanceláře Go2! Užijete si od všeho něco - poznáte místní tradiční kulturu, navštívíte krásnou přírodu, ochutnáte skvělé jídlo a prozkoumáte i ostatní krásy ostrovů.

TOP 10: neobvyklé skvosty moderní architektury je možné nalézt po celém světě

TOP 10: neobvyklé skvosty moderní architektury je možné nalézt po celém světě

Architektonické skvosty tvoří panorámata řady měst a i za nimi se vyplatí cestovat do vzdálených koutů naší planety. Lidé po celém světě vytvořili budovy, které stojí zato vidět.

TOP 9 tradičních turistických destinací, které se dají ale prozkoumat i značně netradičními cestami

Egypt, Japonsko, USA nebo třeba Maroko známe, tedy alespoň si to myslíme. Stačí ale udělat krok (nebo více) stranou a i v tradičních destinacích můžeme objevit neznámé kouty.

7 TOP gurmánských lokalit aneb cestujeme za jídlem! Stačí vidlička, nachystané chuťové pohárky a touha poznávat

Máte rádi jídlo? A cestování? Proč to tedy nespojit a nejíst na cestách? Kolem celého světa se servírují různé speciality a vy je můžete poznávat i s pomocí CK Alvarez.

Tokio vs. Kyoto: japonský kontrast, který nikdy neomrzí

Tokio vs. Kyoto: japonský kontrast, který nikdy neomrzí

Tokio a Kyóto, dva rozdílné světy, moderní metropole plná neonů a všudypřítomné reklamy versus tradiční historické město, které přímo vybízí k rozjímání v některé ze zenových zahrad. Obojí má něco do sebe, obojí vám svým způsobem vyrazí dech a vybídne vás k zamyšlení.

Víte, jak si žijí japonské ženy? Pravda a mýty o japonských domácnostech

Víte, jak si žijí japonské ženy? Pravda a mýty o japonských domácnostech

Když jsem se před lety vydával na studijní pobyt do Austrálie, ani ve snu by mě nenapadlo, že se vrátím s japonskou přítelkyní (dnes již dlouholetou manželkou) a společný domov najdeme natrvalo v Čechách. Jaké mají postavení japonské ženy a jak fungují místní domácnosti? Pravděpodobně jinak, než si představujete.

ROZHOVOR: O japonské kultuře s manželem rodilé Japonky

ROZHOVOR: O japonské kultuře s manželem rodilé Japonky

Co všechno se dá ochutnat v japonské restauraci? Jak je to zde s náboženstvím? V čem se Japonci liší od Čechů a v čem jsou si naopak podobní? O téhle zemi perfektní disciplíny a pracovitosti více v rozhovoru.

Procestujte Japonsko s cestovní kanceláří Go2

Procestujte Japonsko s cestovní kanceláří Go2

Chcete zažít více, než jen klasickou dovolenou v Japonsku? Chcete navštívit ty nejznámější památky, spatřit na vlastní oči sopku Fudži, ochutnat sushi v jeho domovině ale také se třeba zúčastnit tréninku zápasníků sumo? Vydejte se do Japonska se specialisty na tuto dstinaci - cestovní kanceláří Go2.

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Japonsko je plné zvláštností, které jinde na světě určitě nenajdete

Radek Dymeš strávil v Japonsku více než rok svého života, ať už se svou manželkou, která z této země pochází, nebo jako průvodce či student japonštiny. V rozhovoru prozradil několik zajímavých rad, které se vám budou při cestě do Japonska rozhodně hodit.

Jak na Tokio? Rady pro první návštěvu největšího města světa

Jak na Tokio? Rady pro první návštěvu největšího města světa

Třináct milionů lidí, nekonečně mnoho ulic a uliček, vlakové linky hned několika společností, stovky zastávek a tisíce východů ze stanic. Tokio je prostě obr, takže jak se v takovém městě orientovat co nejchytřejinejefektivněji?

Podivné věci, které vás v Japonsku rozhodně překvapí

Podivné věci, které vás v Japonsku rozhodně překvapí

Japonsko je úžasná země. Udržuje si velmi silnou a specifickou kulturu, která lehce odolává vlivům odjinud a zůstává stále svá a jiná. A to je pro cestovatele dobrá zpráva. Podívejte se na několik věcí, které jsou v Japonsku jiné než u nás nebo asi i kdekoliv jinde na světě. Ne, není to jejich úplný přehled ani to nejsou ty nejdůležitější, ale snad ukazují onu jinakost.

Sendai: užijte si Japonsko tak, jak to v průvodcích nepíšou

Sendai: užijte si Japonsko tak, jak to v průvodcích nepíšou

Když se řekne Japonsko, na mysli vyvstanou pojmy jako Tokio, Kjóto, supermoderní vlaky a neony. Ačkoliv to všechno k Japonsku určitě patří, byla by škoda neponořit se hlouběji do této bohaté země. To pravé Japonsko totiž čeká za hranicemi velkých měst. Jen dvě hodiny šinkansenem, oním superrychlým vlakem, leží na severu hlavního ostrova Honšú město Sendai. To se dá považovat za bránu do světa, který stále čeká na objevení.

Cestování po Japonsku? Co prefektura, to unikát!

Cestování po Japonsku? Co prefektura, to unikát!

V dobách samurajů, kdy se ještě bojovalo o japonská území, panovaly mezi jednotlivými klany značné rozepře. Jejich územní celky, tzv. prefektury, fungovaly samostatně. Údajně si obyvatelé prefektur mezi sebou navzájem nerozuměli, což se může projevit ještě dnes. Když jsme s našimi tokijskými přáteli byli na návštěvě u starší rodinky na severu Japonska, která zrovna něco řešila s místními zedníky, ptali jsme se, o čem se baví.

Jaká je japonská Fukušima pět let po tragédii?

Jaká je japonská Fukušima pět let po tragédii?

K večeři jsme dostali okurkový salát od jednoho z japonských dobrovolníků, který byl nadšený, že se mu okurky podařilo vypěstovat. Až po jídle nám došlo, že jíst zeleninu z oblasti Fukušimy asi nebyl úplně ideální nápad. Vláda se přece jen snaží situaci stále tutlat a my potkávali dva druhy lidí. Jedni tvrdili, že je situace pod kontrolou a není se čeho bát, ti druzí jim zase oponovali. Pravda leží asi někde mezi oběma tábory.

Jak jsme tři měsíce žili v japonském chrámu

Jak jsme tři měsíce žili v japonském chrámu

Seděli jsme s Nelou v domě Fujitových, popíjeli vychlazený čaj a poslouchali tamější dialekt japonštiny a stále nemohli uvěřit, že jsme v Japonsku. Všechno se to semlelo tak rychle. Vůbec nebyl čas si uvědomit, že někam opravdu jedeme. Jednou se probudíte a uvědomíte si, že nejste doma ani u známého – a dokonce ani ve vlastní zemi.

Když se v Japonsku třese zem, neznamená to, že jede vlak, ale možná budou padat domy!

Když se poprvé propudíte otřesy, nechápete, co se děje. Že by jel vlak? Nezapomeňte, že jste v Japonsku. Tady se země třese prakticky pořád a časem si na to zvykne každý!

Podzimní Hokkaido: moře červených korálů i zasněžené vulkány

Podzimní Hokkaido: moře červených korálů i zasněžené vulkány

Řídce osídlený hornatý ostrov Hokkaido žije úplně jiným tempem a tepem než zbytek Japonska. Vydejme se mezi lovce a rybáře starého národa Ainu.

Les sebevrahů v Japonsku: sto lidí ročně zde ukončí život

Les sebevrahů v Japonsku: sto lidí ročně zde ukončí život

Les Aokigahara leží na úpatí nejslavnější japonské hory Fudži. Na pohled je to velmi romantické místo – ale ve skutečnosti spíš připomíná nějaký japonský horor.

Oběti z Hirošimy a Nagasaki. Otázky, které bolí dodnes

Vydejte se po stopách neviditelných obětí atomových výbuchů z konce 2. světové války. Některé rány se nezacelily ani po 67 letech.

Hřbitovy digitální, vtipné i úplně rezavé

Hřbitovy digitální, vtipné i úplně rezavé

Když se řekne hřbitov, vybaví se každému velmi podobná představa. V některých zemích ale mají o hřbitovech úplně jinou představu než my.

Co nám říkají kvetoucí sakury?

Co nám říkají kvetoucí sakury?

Každá země či kultura má své symboly. Některé z nich mají kořeny sahající o několik set let hlouběji do minulosti, jiným je pár desítek let. Ani v případě nám tak vzdálené země jako je Japonsko není těžké jich pár vyjmenovat - Víme ale, co znamenají?

Golden Week: 4 svátky v jednom

Golden Week: 4 svátky v jednom

O japonském Zlatém týdnu je potřeba taky napsat, protože se jedná o období, kdy se dává do pohybu obrovský počet Japonců. Golden week je kolekce čtyř národních svátků, kdy se tedy nepracuje a která (díky dvěma víkendům okolo) představuje událost srovnatelnou snad jen s Novým rokem. A jaké svátky Zlatý týden zahrnuje?

Historické stavby v Kawagoe

Kawagoe (s podtitulkem "malé Edo" v turistickém letáčku) je dalším z tipů na jednodenní výlet z Tokia. Odkaz na éru Edo (1603-1867), potažmo srovnání Kawagoe s Nikko a Kamakurou je namístě: právě tady je možné vidět celé kusy historických ulic s domy "kurazukuri". O těchto výrazných domech se sluší napsat víc.

Slovo o japonských zahradách

Slovo o japonských zahradách

Japoneské zahrady jsou kapitola sama pro sebe. Nikdy jsem dosud neviděl tak upravenou krajinu. Už od letiště, které je pěkně daleko od Tokya, jsou všude domečky obklopené zahrádkami a na nich spousta kytek, teď převážně kvetoucích, a z nich nejvíc azalek, a pak stromů, resp. stromečků, ostříhaných do takových těch obláčků, co známe z japonských obrázků.

Jací jsou vlastně Japonci? Pohled do hlubin japonské kultury

Jací jsou vlastně Japonci? Pohled do hlubin japonské kultury

Hovořit o něčem, jako je „japonská národní povaha“ nebo „typické japonské vlastnosti“ z krátké návštěvy nelze, a to tím spíše, že jsme se pohybovali převážně po městech. Nicméně několik nápadností.

CESTOVATELSKÝ TWEET

Miluji letiště. Rád se koukám skrz okna na odlétající letadla. Rád bych prožil takové dobrodružství jako Tom Hanks ve filmu Terminál