ROZHOVOR: Kateřina Krejčová – o horách v Jižní Americe i severských trecích bez lidí
Národní parky a přírodní skvosty

Katka má zálibu ve vysokých kopcích a dálkových trasách. Na kontě má už 6 šestitisícovek na pěti kontinentech, včetně bolivijské Huayna Potosí, nebo himalájské Kang Yatse II. Nejraději má neturistická místa, kde si může chodit, kudy se jí zachce. O některých z nich si můžete poslechnout na její přednášce v pražském kině BIO OKO v úterý 6. února v rámci cyklu Diáky, kde bude vyprávět i s manželem Petrem.

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů
Domorodá etnika

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů

„Vždycky jsem se při cestování cítil nejšťastnější, když jsem si povídal s místními. Fascinovaly mě rozdílnosti kultur, jiné osudy a vnímání světa. Dostával jsem se do oblastí, kde se zastavil čas. Zaujalo mě, že paralelně s naší vyvíjející se moderní společností žijí lidé, kterých se vývoj netýká, alespoň zdánlivě. Jejich pohled na svět je tolik inspirující a mnohdy přirozenější,“ říká David Švejnoha, brněnský cestovatel, průvodce a popularizátor hmyzí kuchyně, který s vášní mapuje přírodní národy.

FOTOREPORTÁŽ: Jižní PERU
Národní parky a přírodní skvosty

FOTOREPORTÁŽ: Jižní PERU

Peru je barevným indiánským a andským klenotem Jižní Ameriky. Zaledněné štíty, jezera, vysoko položené indiánské vesničky. Pro milovníky hor je Peru takovým Nepálem Jižní Ameriky.

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek
Aktuality

Společně s časopisem TRAVEL LIFE vás Klub cestovatelů zve na sérii přednášek, které budou probíhat až do prosince téměř každodenně od 18:30. Přijďte si posedět s přáteli, nad dobrým jídlem a pitím a nechte se zlákat k vašim dalším cestám kolem světa.

V jakém období jet nejlépe do Peru? Opravdu v červenci nebo v srpnu?

V jakém období jet nejlépe do Peru? Opravdu v červenci nebo v srpnu?

Od června do září vrcholí v Peru turistická sezóna. I v horách je většinou celý den jasné počasí. Právě toto období je považováno za nejlepší čas, kdy navštívit zemi Inků. Jenomže i toto období má své nevýhody: obrovské množství turistů a velké mrazy v horách. V jakém ročním období se tedy vypravit do Peru?

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa
Co vás zajímá

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa

Prosinec je výjimečný měsíc v roce prodchnutý řadou svátečních oslav. Vydejme se napříč světem prozkoumat, jak se kde slaví Vánoce – a nejen ony.

Peruánské Kordillery  – scenérie, které se vryjí do srdce
Trekování v horách

Peruánské Kordillery – scenérie, které se vryjí do srdce

Lidé přicházejí do pohoří Cordillera Negra nebo Cordillera Blanca v Andách západně-centrálního Peru, v regionu Ancash, aby spatřili úžasné přírodní scenérie a naladili se do pohody a klidu trojice horských měst: Huaraz, Carhuaz a Caraz. Celá oblast je prodchnuta tyrkysově modrými lagunami, jejichž voda je pitná, a genia loci zvýrazňují úchvatné výhledy na hory, které kombinují zelené lesy s čistě bílými vrcholky a dávají dojem všudypřítomnosti horského ducha.

Kvíz o ceny – Jak dobře znáte Peru?
Soutěže

Kvíz o ceny – Jak dobře znáte Peru?

Co si vybavíte, když se řekne Peru?

1 2 3 10