HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Cesta kolem světa v době koronavirové aneb jak se žije v Kolumbii

Cesta kolem světa v době koronavirové aneb jak se žije v Kolumbii

„Cestovat nejde a pokud ano, tak je to nebezpečné.“ Opak je ale pravdou. Já jsem na cestě už téměř rok. Na svém seznamu mám „pouze“ Itálii, Francii, Mexiko, Ekvádor a v současné době i Kolumbii. V každé zemi se snažím strávit delší čas, abych se naučila jazyk dané země. Jazyk je totiž důležitou a nepostradatelnou součástí každé kultury. A jazyky mě baví. Poznání nových kultur a to, jak lidé žijí, byl jeden z důvodů, proč jsem dala po 5 ti letech v Praze v práci výpověď a vydala se na Cestu kolem světa. V době koronavirové.

Trek divokou kolumbijskou džunglí v NP Tayrona na nejhezčí karibské pláže v zemi

Bílé písečné pláže ohraničené valouny různorodých tvarů, zelená džungle s pozůstatky starých indiánských obydlí a sladké zralé kokosy válející se všude kolem. Kolumbijská Tayrona je v mých představách synonymem pro dokonalý plážový ráj. Jeho obliba mezi turisty i místními neustále roste, a právě proto je potřeba moc dobře vědět, kam zamířit, abyste odjeli s nadšením z čisté přírody a osamocených západů slunce.

ROZHOVOR: Argentinská telenovela je proti nám slabý odvar, říká Lucka Radová o cestě 5 holek tuktukem po JA

Pět holek vyrazilo v tuktuku skrz Jižní Ameriku, najelo 9 096 kilometrů dobrodružství v holčičím stylu, užilo se spousty srandy a potkalo neuvěřitelné množství milých lidí.

Kolumbijský trek pralesem přes kolibří farmu, bahnitým páramem až k zasněženým sopečným vrcholům

V Kolumbii existuje 44 národních parků. Jedním z nich je NP Los Nevados. Tento park (na rozdíl od jiných) je možné navštívit bez nutnosti platit si místního horského průvodce.

Procestujte Kolumbii, zatím neobjevenou cestovatelskou perlu, se specialisty z CK doJIŽNÍAMERIKY.cz!

Kolumbii turisté teprve pomalu objevují. Nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, přátelské obyvatele a služby i bezpečnost na překvapivě vysoké úrovni.

TOP 7 nejzajímavějších míst v Kolumbii, nádherné zemi se špatnou pověstí

TOP 7 nejzajímavějších míst v Kolumbii, nádherné zemi se špatnou pověstí

Výběr sedmi nejzajímavějších míst v Kolumbii připravil cestovatel a majitel CK doJižníAmeriky.cz Honza Brotánek. Honza v Kolumbii střídavě žije.

Válka s FARC po 52 letech skončila. Bezpečnost Kolumbie je lepší než kdykoliv dříve. Návštěvě už nic nebrání!

Po Kolumbii cestuje rok od roku více zahraničních turistů. Už zdaleka nejde jen o mladé batůžkáře a dobrodruhy, kteří hledají dobrodržství v této krásné zemi.

Kávová kultura v Kolumbii: od přeslazeného „tinta“ k nezapomenutelnému espressu v Eje Cafetero

„Kolumbijci kvalitní kávu moc nepijí, jejich oblíbené tinto vlastně nemá s dobrou kávou mnoho společného,“ shrnuje svoje povídání Eugenio, majitel kávové farmy La Candelaria ležící v kopcích Sierra Nevada de Santa Marta. Právě on nás jako první zasvěcuje do pěstování vyhlášené kolumbijské kávy.