Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Brasilia, karneval v Rio de Janeiru, pláž Copacabanu, ptačí park Parque das Aves, národní park Superaguí, vodopády Iguaçu, trek v amazonských pralesech, město Salvador da Bahía a Recife, brazilské Benátky.

Cestopisy z Brazílie

Brazílie má především největší komplex tropického deštného lesa na světě s největším veletokem na Zemi. Amazonka se na území Brazílie táhne v délce 6 570 km. V Amazonii žije nejvíce původního indiánského obyvatelstva, z něhož ovšem do dneška přežily pouhé zbytky. Amazonský prales zabírá zhruba polovinu celkové rozlohy Brazílie, ale žije zde jen asi 7 procent z celkového počtu obyvatel. Bohužel však statisíce hektarů lesa každoročně mizí.

Tento největší a nejlidnatější stát Latinské Ameriky je nesmírně rozmanitou a živou zemí plnou superlativů a protikladů. Cestovatelé zde najdou zalíbení nejen v přírodní kráse a nesčetných ekologicky chráněných rezervacích, ale i v lidových festivalech a oslavách nebo plážích na pobřeží oceánu. K návštěvě láká například pozoruhodný ekosystém národního parku Pantanal, který se právem pokládá za největší bažinu na světě. Každoročně navštíví Brazílii více než 4 milióny turistů. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Brazílie.

Zajímavosti v Brazílii

Vedle přírody se Brazílie chlubí špičkovým fotbalem, rozpustilým každoročním karnevalem, kdy město Rio de Janeiro ožívá tancem a kvalitní kávou. Země se však také potýká s drogovými problémy, vysokou nezaměstnaností, přeplněnými městy, znečišťováním životního prostředí a korupcí. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde úředním jazykem. Jméno získala podle prvního významného vývozního artiklu – stromu a dřeva červené barvy zvaného portugalsky „brazil“, z něhož se dělaly dýhy.

Další fotky z Brazílie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: