HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ROZHOVOR: Pavel Šembera – Obchodovat v Latinské Americe je školou trpělivosti a dlouhodobých vztahů

Pavel Šembera se s Latinskou Amerikou potkával od dětství, kdy prožil s rodiči pět let v Mexiku. Vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE a od roku 2011 se jako zástupce české zdravotnické firmy a později jako nezávislý obchodník opakovaně do Střední a Jižní Ameriky vrací.

Ničivé požáry řadící v lesích Bolívie nejsou tím hlavním problémem země
Aktuality

Ničivé požáry řadící v lesích Bolívie nejsou tím hlavním problémem země

“Sebereš všechny své nástroje, svou mačetu a další věci, a jakmile si nasadíš batoh, začneš se potit a potíš se a potíš, a v okamžiku jsi dehydrovaný. Ukážou ti místo, kde je ohniště požáru a to tě vyděsí, protože nevíš, jak začít, a máš strach, protože cítíš kouř, který tě může otrávit. Cítíš paniku z nedostatku kyslíku a máš chuť to všechno zahodit, ale začneš pracovat a od tohoto momentu je všechno na tobě. Je to neskutečně unavující…”

7 důvodů, proč by se jihoamerická Bolívie měla stát vaší příští destinací

7 důvodů, proč by se jihoamerická Bolívie měla stát vaší příští destinací

Bolívie leží v srdci Jižní Ameriky a patří mezi nejrozmanitější a nejkrásnější země, které jsem navštívila. Díky tomu, že leží na území pokrývající nejvyšší body pouště Atacama, vysoké vrcholky And a sahá až k zelené džungli Amazonské pánve, najdete zde neuvěřitelnou pestrost nejen přírodní, ale i kulturní.

Treková mozaika Peru a Bolívie aneb cesta za absolutní svobodou plná dobrodružství

Latinská Amerika, kontinent v rytmu podmanivých fiest a zaledněných vrcholků And. Již dlouho mi v hlavě hlodala myšlenka velké cesty a Jižní Amerika k tomu přímo vybízí.

ROZHOVOR: Argentinská telenovela je proti nám slabý odvar, říká Lucka Radová o cestě 5 holek tuktukem po JA

Pět holek vyrazilo v tuktuku skrz Jižní Ameriku, najelo 9 096 kilometrů dobrodružství v holčičím stylu, užilo se spousty srandy a potkalo neuvěřitelné množství milých lidí.

ROZHOVOR: Jak jsem se odstěhoval z jižních Čech až do Bolívie.

ROZHOVOR: Jak jsem se odstěhoval z jižních Čech až do Bolívie.

Na cestě po Jižní Americe se dá stihnout spousta věcí. Třeba mapovat osudy Čechů, kteří na tomto kontinentu dlouhodobě žijí. Tady je další z nich!

FOTOREPORTÁŽ: Nadpozemské bolivijské Altipláno objektivem Pavla Svobody

FOTOREPORTÁŽ: Nadpozemské bolivijské Altipláno objektivem Pavla Svobody

Bolívie je nejchudší zemí Jižní Ameriky a přitom se zde příroda vyřádila v plné síle. Jeden extrém střídá další, což nabízí ideální podmínky pro dobrodružné cestování. Náhorní plošina Altipláno je hojně navštěvována turisty, třídenní road trip z Uyuni přes Salar de Uyuni a barevné laguny patří mezi vrcholné zážitky batůžkářů kočujících Jižní Amerikou.

Do bolivijského divadla pouze s popcornem a v čepici

Do bolivijského divadla pouze s popcornem a v čepici

Když se řekne Bolívie, každý cestovatel vám vysype z rukávu pojmy jako Salar de Uyuni, doly a dynamity v Potosí, šílené La Paz, bájné jezero Titikaka, cestu smrti. Co takhle ale pobýt v této jihoamerické zemi půl roku a konkrétně v La Pazu krom obligátních trhů čarodějnic a muzea koky zajít do divadla či na fotbal?