HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tváří tvář stále usměvavým Tanzáncům i nespoutané divočině

Tváří tvář stále usměvavým Tanzáncům i nespoutané divočině

Afrika, černý kontinent, nepracující černoši, chudoba, nepokoje, nemoci. Kdo si jako první představí krásné původní lesy, divou zvěř a úsměv na tváři místních lidí? Já ano, ne kvůli tomu, že bych byla velký optimista, ale kvůli tomu co jsem v Africe zažila. A vím, že nejsem jediná.

Poznejte krásu Zanzibaru aneb co si nenechat ujít na africkém ostrově nedaleko Tanzanie
Aktuality

Zanzibar je místem, které se vám nebude chtít opouštět. Překrásné pláže, tyrkysové moře, barevné korálové útesy, mnoho zábavy, luxusu i nespočet zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít. To vše vás na malém africkém ostrově ležícím nedaleko Tanzanie čeká. Pojďme se podívat, co si zaručeně na Zanzibaru nenechat ujít a na co si dát pozor.

Zanzibar – okouzlující ostrov v Indickém oceánu aneb setkání s pirátem

Zanzibar – okouzlující ostrov v Indickém oceánu aneb setkání s pirátem

Milovníci koupání a slunění zde najdou nádherné písčité pláže, kde se nachází jen málo lidí. Pokud pláž patří k hotelu, přinesou vám z baru vychlazený drink skoro až do mořských vln…

ROZHOVOR: Daniel Augusta o tom, jak se žije a podniká v Tanzanii

ROZHOVOR: Daniel Augusta o tom, jak se žije a podniká v Tanzanii

Daniel Augusta žije v Tanzanii trvale od roku 2009, podniká, cestuje a snaží se pochopit místní kulturu. Během posledních několika let se zasloužil o představení tamního unikátního afrického uměleckého stylu Tinga Tinga v Čechách a o jeho šíření do celého světa.

TOP 7 nejkrásnějších ostrovů ležících v Indickém oceánu, nechybí Madagaskar, Zanzibar ani Mauricius

Dlouhé pláže, divoké vlny, romantické západy slunce a cizí kultury, jež nám nabízejí nejrůznější poučení, na ostrovech Indického oceánu je život jiný a rozhodně zajímavý.

Cykloputování Tanzanií: Jak se v Africe opravují kotoučové brzdy?

Cykloputování Tanzanií: Jak se v Africe opravují kotoučové brzdy?

Snad na každé výpravě po světě jsem viděl cestovatele, kteří danou zemi poznávali ze sedla kola. Chtě nechtě mě tento způsob cestování začal lákat. I když nejsme žádní velcí cyklisté, vyrazili jsme na víc než 500 km dlouhé cykloputování Tanzanií.

K čemu jsou Masajům mobilní telefony? Jak tradiční svět původních kmenů přichází do střetu s tím moderním

Tanzanští Masajové jsou hrdí na svůj tradiční způsob života. Muži a chlapci přes den pasou obrovská stáda dobytku, zatímco ženy se starají o domácnost. A když něco potřebují, zavolají si na mobil.

TOP 5 věcí, které je třeba zažít na Zanzibaru

TOP 5 věcí, které je třeba zažít na Zanzibaru

Tropické souostroví ležící v Indickém oceánu asi 40 km od pobřeží Tanzánie, čítá více než 50 ostrovů, z nichž největší jsou Pemba a světově proslulý Zanzibar neboli Unguja.