Hakuna Matata Zanzibar
Ostrovy a pláže

Hakuna Matata Zanzibar

Ostrov Zanzibar, tam, kde sa všetko začína a končí slovami – HAKUNA MATATA…

Cykloputování Tanzanií: Jak se v Africe opravují kotoučové brzdy?
Cyklocestování

Cykloputování Tanzanií: Jak se v Africe opravují kotoučové brzdy?

Snad na každé výpravě po světě jsem viděl cestovatele, kteří danou zemi poznávali ze sedla kola. Chtě nechtě mě tento způsob cestování začal lákat. I když nejsme žádní velcí cyklisté, vyrazili jsme na víc než 500 km dlouhé cykloputování Tanzanií.

K čemu jsou Masajům mobilní telefony? Jak tradiční svět původních kmenů přichází do střetu s tím moderním
Domorodá etnika

Tanzanští Masajové jsou hrdí na svůj tradiční způsob života. Muži a chlapci přes den pasou obrovská stáda dobytku, zatímco ženy se starají o domácnost. A když něco potřebují, zavolají si na mobil.

Přírodní ráj Zanzibar: Tam, kde všechno začína a končí slovy hakuna matata
Pláže a tropické ostrovy

Přírodní ráj Zanzibar: Tam, kde všechno začína a končí slovy hakuna matata

Zanzibar nás dostal. Tyrkysovo-modrá voda, biely piesok, vysoké palmy, vôňa čerstvo upečených rýb. Skrátka jeden z posledných prírodných rajov, ktorý sľuboval množstvo nevšedných zážitkov.

Toulky zapomenutou plání Usangu v Tanzánii
Cyklocestování

Toulky zapomenutou plání Usangu v Tanzánii

Afrika dnes není žádná neznámá a Tanzanie už vůbec ne. Mnoho z Vás už určitě slyšelo o proslulém kráteru Ngorongoro, o národním parku Serengeti nebo o ostrově Zanzibar. Málokdo ale někdy zaslechl o pláni Usangu nebo o vesničkách Malawatu a Mahango. Přečtěte si reportáž od Kateřiny Mejsnarové, stojí za to!

11 + 1 rada pro výstup na Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky
Adrenalin

11 + 1 rada pro výstup na Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky

Nejvyšší hora Afriky (5 895 metrů) Mount Kilimandžáro je zároveň jednou z nejvyšších na světě, na jejíž vrchol se dá dostat turistickým způsobem – tedy bez horolezeckého vybavení i zkušeností. To však neznamená, že by se jednalo o nenáročný výstup. Abyste horu úspěšně a ve zdraví zdolali, ale také, abyste zachovali zodpovědný vztah k místní kultuře a ekosystému, máme pro vás několik tipů.

Jak prožít Afriku? Třeba s batohem na zádech při cestě z Malawi na Zanzibar

Jak prožít Afriku? Třeba s batohem na zádech při cestě z Malawi na Zanzibar

Se mnou je to tak. Rád cestuju. Cestuju sám. Cestuju daleko. Daleko od komerce. Snažím se vidět, co nejvíc za co nejméně. Proto jsem i při cestě z Blantyre v Malawi na tanzanský Zanzibar dal přednost autobusům, lodím a vlastním nohám před letadlem. A byla to dobrá volba!

Výstup na Kilimandžáro: Do 5895 metrů bez horolezeckých zkušeností
Trekování v horách

Výstup na Kilimandžáro: Do 5895 metrů bez horolezeckých zkušeností

Chodíte rádi po horách, ale nemáte horolezecké zkušenosti? Chcete zažít něco nezapomenutelného? Zde je tip na vysokohorský trek v Tanzánii, který určitě zvládnete: výstup na Kilimandžáro.