Poznejte krásu Zanzibaru aneb co si nenechat ujít na africkém ostrově nedaleko Tanzanie

Poznejte krásu Zanzibaru aneb co si nenechat ujít na africkém ostrově nedaleko Tanzanie

Zanzibar je místem, které se vám nebude chtít opouštět. Překrásné pláže, tyrkysové moře, barevné korálové útesy, mnoho zábavy, luxusu i nespočet zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít. To vše vás na malém africkém ostrově ležícím nedaleko Tanzanie čeká. Pojďme se podívat, co si zaručeně na Zanzibaru nenechat ujít a na co si dát pozor.

Hned na úvod je dobré pamatovat na to, že se na Zanzibaru bez víz neobejdete. Kromě pasu s platností alespoň 6 měsíců od data vstupu do země si tak musíte vyřídit i vízum na Zanzibar, a to buď na letišti prostřednictvím imigračního formuláře, který obvykle obdržíte v letadle, nebo na ambasádě. Pro Čechy je nejbližší tanzanská ambasáda v Berlíně, pro rekreační dovolenou vám ale hravě vystačí vyřídit vízum až na místním letišti.

Jedete na Zanzibar odpočívat? Tahle tři místa si rozhodně nenechte ujít

Proč zrovna tato tři místa byste měli vidět a zažít?

1. Prison island

Jedná se o malý ostrůvek ležící asi 5 kilometrů od Zanzibaru. V dobách minulých sloužil tento ostrov po neposlušné otroky, dnes na něm ale najdete želvy obrovské, které váží až 200 kg. Želvy můžete krmit a bez obav se mezi nimi pohybovat. Za vstup i za odvoz na Prison island se platí, ale podívaná rozhodně stojí za to.

2. Stone Town

Stone Town je stará část města Zanzibar, která se od roku 2000 pyšní zápisem na seznamu UNESCO. Město bylo vystavěno z korálových útesů a turistům má mnoho co nabídnout.

3. Velký trh

Místní velký trh najdete v blízkosti Stone Townu, kde se každý den před večerem schází lidé a prodávají ovoce, zeleninu, ryby, kávu i čaj a koření. Kromě nákupu dobrot si zde můžete také pochutnat na místní kuchyni.

Nejširší nabídku průvodců a map Tanzánie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Kde strávit na Zanzibaru dovolenou snů?

Východní pobřeží vám nabídne překrásné korálové útesy, laguny a široké písčité pláže. Jakmile ale dojde na východě k odlivu, z lagun se stanou velké louže a na pobřeží si nezaplavete. K odlivu dochází dvakrát denně, kdy moře ustupuje i o více jak kilometr.

Západní pobřeží patří milovníkům zábavy. Plážové bary a párty až do rána jsou na západě na denním pořádku. Ti, kdo hledají poklidnou dovolenou, by se tak západnímu pobřeží měli raději vyhnout.

Nejoblíbenější částí Zanzibaru je sever, a to především v oblasti Nungwi, která je považována za luxusní přímořské letovisko ideální pro odpočinek, koupání i šnorchlování. Na severním pobřeží se dovolené snů zaručeně dočkáte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí