Etiopie: Kostely schované v zemi a svatí muži v růžových dekách

Etiopie: Kostely schované v zemi a svatí muži v růžových dekách

Ondřej Havelka je cestovatel a religionista a procestoval více než 100 zemí celého světa. Nezávisle prošel několik oblastí zasažených válkou. Na svých dobrodružných výpravách se zaměřuje na odlehlá domorodá etnika, jejich kulturu, historii a religiozitu, stejně tak v Etiopii.

Etiopie: Večerní dýchánek s hyenami v ulicích města Harer aneb jaký je pocit krmit zvíře s nejsilnějším stiskem čelistí
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Jaké to je, krmit hyeny, nebezpečné predátory s nejsilnějším stiskem čelistí na světě, přímo masem v ulicích města? A jak se po Etiopii cestuje?

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni
Příroda

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni

Po téměř měsíci putování po Etiopii jsme dojeli až do populárního údolí Omo. Ani tady nám nechyběly úžasné zážitky. Přijali jsme pozvání náčelníka zapadlé vesnice Hamarů, strávili tu příjemný velice vřelý večer a povečeřeli sorgamové šišky, které jsme zapíjeli mlékem. Vše z jedné kalabaše spolu s ostatními. Zastavili jsme se na místním barevném trhu a potkali příjemné lidi.

Mulatu Astatke, vynálezce etiojazzu, jede do Prahy

Mulatu Astatke, vynálezce etiojazzu, jede do Prahy

Etiopie nepoznala kolonialismus a díky tomu je hudební klenotnicí Afriky, což potvrzuje i nejstarší žijící legenda africké hudby, Mulatu Astatke. Tohoto uznávaného umělce si budete moci poslechnout v Praze.

Mezi Tsamaji – kmenem, který věří v sílu ovčích střev

Mezi Tsamaji – kmenem, který věří v sílu ovčích střev

Jihoetiopské kmeny Tsamajů neznají elektřinu, zato samopaly ano. Ale nebojte se, slouží většinou jen pro parádu… A ovčí střeva?

Útěk před suchem v Etiopii, aneb závod s přírodou nemůžeme vyhrát
Aktuality

Útěk před suchem v Etiopii, aneb závod s přírodou nemůžeme vyhrát

Klimatická změna je téma, které má zvuk. Nejen, že je předmětem mnoha debat, ale také významně rozděluje společnost na dva extrémní póly. Jeden ji přijímá a mnohdy podléhá environmentálnímu žalu, druhý ji zase odmítá a tvrdí, že nic takového neexistuje. Jasné je to, že dopady změny klimatu v České republice prostě nepociťujeme tolik jako v jiných částech světa.