HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Etiopské pohoří Simien nabízí až desetidenní treky s výstupem do 4 543 m. n. m.

Etiopské pohoří Simien nabízí až desetidenní treky s výstupem do 4 543 m. n. m.

Když můj přítel rezolutně hodil průvodce po Etiopii na stůl a řekl, že na žádné kmeny na jihu země se rozhodně podívat nepojedeme, byla jsem nešťastná. Jednak je to prý mimo trasu a druhak stejně prý pojedeme na hory.

Africké vystřízlivění: Návštěva domorodého kmene Mursi aneb instantní náhražka autentického dobrodružství

Na naší dlouhé cestě Afrikou kráčíme etiopským deštným lesem v netrpělivém očekávání, že snad brzy spatříme domorodce nebezpečného kmene Mursi. Přicházíme do malé vesnice.

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Průvodce africkou gastronomií aneb dva roky hladovění na cestě Afrikou

Když si vzpomenu na dva roky cestování po Africe, vybaví se mi hlad a žízeň. Většina území subsaharské Afriky je pro gurmána stezkou odvahy. Někdy není co jíst, jindy to nemá žádnou chuť a odporně to páchne nebo je to polosyrové maso neznámého původu, ze kterého lze snadno chytit nebezpečnou chorobu.

Etiopie: Kostely schované v zemi a svatí muži v růžových dekách

Etiopie: Kostely schované v zemi a svatí muži v růžových dekách

Ondřej Havelka je cestovatel a religionista a procestoval více než 100 zemí celého světa. Nezávisle prošel několik oblastí zasažených válkou. Na svých dobrodružných výpravách se zaměřuje na odlehlá domorodá etnika, jejich kulturu, historii a religiozitu, stejně tak v Etiopii.

Etiopie: Večerní dýchánek s hyenami v ulicích města Harer aneb jaký je pocit krmit zvíře s nejsilnějším stiskem čelistí

Jaké to je, krmit hyeny, nebezpečné predátory s nejsilnějším stiskem čelistí na světě, přímo masem v ulicích města? A jak se po Etiopii cestuje?

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

Objevte krásu Afriky s cestovní kanceláří Dream Africa

O druhém největším kontinentu naší planety stále koluje spousta nejasných a zkreslených představ – chudoba, nemoci, nestabilní bezpečnostní situace… Afrika nabízí ale spoustu přírodních i kulturních skvostů, které by byla škoda nechat si ujít jen kvůli nepřesným informacím. Pokud se neodvažujete do Afriky vydat sami nebo nepatříte mezi zkušené cestovatele, doporučujeme obrátit se na odborníky z CK Dream Africa.

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni

Opuštěná divočina cestou z Etiopie do Keni

Po téměř měsíci putování po Etiopii jsme dojeli až do populárního údolí Omo. Ani tady nám nechyběly úžasné zážitky. Přijali jsme pozvání náčelníka zapadlé vesnice Hamarů, strávili tu příjemný velice vřelý večer a povečeřeli sorgamové šišky, které jsme zapíjeli mlékem. Vše z jedné kalabaše spolu s ostatními. Zastavili jsme se na místním barevném trhu a potkali příjemné lidi.

Mulatu Astatke, vynálezce etiojazzu, jede do Prahy

Mulatu Astatke, vynálezce etiojazzu, jede do Prahy

Etiopie nepoznala kolonialismus a díky tomu je hudební klenotnicí Afriky, což potvrzuje i nejstarší žijící legenda africké hudby, Mulatu Astatke. Tohoto uznávaného umělce si budete moci poslechnout v Praze.