HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Alžírsko – esencia severu a juhu

Alžírsko – esencia severu a juhu

Cestovanie do Severnej Afriky nie je ničím výnimočným. Českí i slovenskí turisti majú svoje obľúbené destinácie v Egypte či Tunisku a v posledných rokoch stále viac ľudí navštevuje exotické Maroko.

Česko očima Alžířana: Miluji noční Prahu, ale chybí mi horké africké slunce
Aktuality

Česko očima Alžířana: Miluji noční Prahu, ale chybí mi horké africké slunce

Abdel el Hakim žije v České republice už 16 měsíců. Přestěhoval se z rodného Alžírska do Brna za svou českou ženou. Vyprávěl nám, proč na něj lidé v dopravních prostředcích někdy pohlížejí s nedůvěrou, které české zvyky by mohly zvýšit příliv alžírských turistů do Česka, kdyby o nich Alžířané věděli, i o tom, co si myslí o české mentalitě.

Největší klenoty Alžírska leží na severu

Největší klenoty Alžírska leží na severu

Do Alžírska ročně zamíří jen velmi málo cestovatelů, a to především do oblasti pohoří Hoggar a Tassili. Avšak ty největší klenoty této chudé země, která byla více než deset let zmítána občanskou válkou a terorismem, se nacházejí právě na severu.

Bílá a neobjevená metropole Alžíru

Bílá a neobjevená metropole Alžíru

Oslnivě bílé, to je přívlastek města Alžír. Místní mu také říkají Behža. Zřídka tady potkáte turisty, ale o to více stojí za to věnovat Behži alespoň jeden-dva dny a objevovat její krásy a zajímavosti.