HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zamkovského chata

Zamkovského chata

Zamkovského chata, autor: Branork Chata je položena ve výšce 1 475 metrů při ústí Studené doliny. V okolí jsou k vidění vrcholky Lomnického, Ledového a Pyšného štítu. Nedaleko chaty je „Obrovský vodopád“. Oblíbená je cesta přes druhou nejvyšší horskou chatu ve Vysokých Tatrách (Téryho chata).

Místo: Výsoké Tatry, Malá Studená dolina

Stravování: polopenze 10 €, snídaně 4 €, večeře 6 €

Cena ubytování: od 20 € pokoj

Kapacita: 28 osob

Něco málo o chatě:

Chata byla založena v roce 1943 horolezcem a horským vůdcem Štefanem Zamkovským, který v chatě ze začátku bydlel. Za druhé světové války měla chata ochranou funkci. Schovávali se zde židé, partyzáni a političtí vězňové. Při znárodnění v roce 1948 musel chatu Štefan Zamkovský nedobrovolně opustit, protože byl nařčen z kapitalismu. V roce 1992 byla chata navrácena do rukou jeho potomkům.

Zásoby se zde nosí pomocí nosičů a vrtulníku, stejně jako na Chatu pod Rysmi a Kamennou chatu na Chopoku. Zamkovského chata používá ke svému provozu stejně jako nedaleká Téryho chata, ekologický zdroj energie. Oproti Téryho chatě, která těží ze sluneční energie, využívá Zamkovského chata vodní energii z blízkého Malého Studeného potoku.

V létě se na chatě pořádá závod „Memorial Juraje Petranského“. Jedná se o závody nosičů.

Přístup:

  • červená značka Od Hrebienka po červené značce (cca 5km)
  • modrá značka/červená značka Z Tatranské Lomnice po modré/červené (cca 15 km)
  • zelená značka Od Téryho chaty po zelené (cca 6 km)

Web: http://www.zamka.sk/

Email: zamka@zamka.sk

Telefon: +421905-55 44 71

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí