Za sporty závislými na větru i vodě do středomořského francouzského Leucate

Za sporty závislými na větru i vodě do středomořského francouzského Leucate

Titulní fotografie: Tourism Office of Leucate Méditerranée

Existuje jen velmi málo míst vhodných téměř ke všem vodním sportům, často závislých nejen na vlnách, ale i větru. Ideální podmínky pro většinu takových sportů najdete ve francouzském Leucate. Můžete si zde vyzkoušet kitesurfing, windsurfing, potápění, plachtění, jachting, vodní lyže, wakeboarding, paddleboarding, paragliding, ježdění na kánoích nebo mořské rybaření. Navíc tento vyčerpávající výčet ještě není úplný. Všechny sporty můžete vyzkoušet s instruktory místních „pobřežních škol“, kde si i snadno vypůjčíte potřebné vybavení.

Tři velké plus

Existují celkem tři hlavní důvody, proč sem všichni fanoušci těchto sportů jezdí, a to vítr, Středozemní moře a vodní nádrže. Bezesporu nejdůležitější je vítr, až 300 dní v roce vane z hor na moře tzv. Tramontane, který přináší skvělou příležitost k plachtění na kitesurfu nebo windsurfu. Místní moře zase nadchne každého rybáře, vodního lyžaře i kanoistu. Začátečníci mohou zamířit do vodní nádrže hned u moře.

Mondial du Vent

Každý rok navíc do Leucate přijíždí nejlepší světoví kitesurfeři a windsurfeři, aby se utkali v těchhle jedinečných sportech na závodě Mondial du Vent. Na těchto deset dubnových dní se stává Leucate hlavním městem těchto sportů. Mnohem více napoví následující video:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí