WELCOME TO IRAN – jak se žije v náboženské diktatuře? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

WELCOME TO IRAN – jak se žije v náboženské diktatuře? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

Íránci každý den čelí řadě zákazů, příkazů a omezení. Pod letitým vlivem sankcí navíc zažívají nekončící inflaci bez naděje na zlepšení. Navzdory tomu jsou místní snad nejpohostinnějšími lidmi světa, kteří našli způsob, jak si užívat života. Jak tedy vypadá skutečný život v přísné náboženské diktatuře?

Na cestu Íránem ze severu na jih jsme si stáhli Couchsurfing, abychom se snáze dostali do kontaktu s místními. Ti se na naší cestě více než dostatečně postarali o to, abychom poznali opravdu íránský způsob života takový, jaký je. Írán je sice zemí se striktním náboženským režimem, ale za zavřenými dveřmi? Tam se všechno nemusí zdát takové, jak to působí navenek… Věříme, že náš snímek vám pomůže nahlédnout za oponu tajemného Íránu a vytvořit si k němu lepší vztah. A kromě toho uvidíte také překrásnou íránskou krajinu, starobylé mešity, nekonečné pouště a hlavně zemi, která by neměla uniknout vašemu hledáčku.

Vítejte v Íránu, vítejte na Východě!

Tentokrát na Východě je cestopisnou sérií, ve které Radek a Honza z filmařského dua SVĚTOVÍ poznávají východní kulturu, ke které mají více než vřelý vztah. Východ nepatří mezi TOP vyhledávané turistické destinace, což ale neznamená, že se v tomto regionu nenacházejí krásná a dechberoucí místa plná těch nejrůznějších lidských příběhů. Tato série mapuje život v místech, kam běžný turista jen tak nezavítá. Právě tato zdánlivá opuštěnost východních zemí ale přináší plno nevšedních a originálních zážitků, na které se nezapomíná.

V pilotní epizodě série s názvem Po česku v Moldavsku se vydali po stopách české komunity žijící v Moldavsku. V druhé epizodě Do Oděsy na Bál mapují svou cestu napříč Ukrajinou jen podle papírové mapy, která je přiblížila k místním a umožnila tak poznat autentický ukrajinský život.

Nejširší nabídku průvodců a map Íránu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí