Vietnamská kultura v České republice + SOUTĚŽ o autentické výhry UKONČENA!

Vietnamská kultura v České republice + SOUTĚŽ o autentické výhry UKONČENA!

Vietnamská národnostní menšina v Česku čítá přes 60 000 Vietnamců. Pobývají zde už od 50. let 20. století a po Slovácích a Ukrajincích se jedná o nejpočetnější národnostní menšinu na našem území.

Na Vietnamce v Česku narazíme snad všude. Jsou proslulí svým obchodním duchem a pracovitostí. Většina z nich se proto živí provozem menších obchodů, neboli večerek. Pro zákazníky jsou tyto večerky výhodné především kvůli levným potravinám a dlouhé otevírací době. Kromě večerek Vietnamci provozují také restaurace, které jsou mezi obyvateli České republiky velmi oblíbené.

Pražská Sapa

Obchodní a kulturní centrum českých Vietnamců, které se rozprostírá v pražské Libuši. Je známá také pod názvy „malá Hanoj“, nebo „pražská Hanoj“. Přes den je areál volně přístupný. Proč byste měli do Sapy vyrazit? Protože kde jinde v České republice můžete ochutnat pravé vietnamské jídlo, nakoupit si asijské potraviny, nebo navštívit buddhistický chrám? Tohle místo je jedinečným prostorem, kde se mísí česká a vietnamská kultura.

Pokud si chcete prozkoumávání Sapy pořádně užít, využijte možnosti prohlídky se zkušeným průvodcem, se kterým poznáte všechna zákoutí tzv. malého Vietnamu, kde si komunita zachovává kus své rodné země. Prohlídky Sapy s průvodcem můžete objednávat zde.

Vietnamské speciality, které rozhodně musíte v Sapě ochutnat:

 • Che – vietnamský dezert, který si můžete namíchat sami podle chutě. Dostanete na výběr několik druhů želé, kandovaného ovoce, sladkých fazolí a to vše zalité pudinkem.
 • Bún Chá – marinovaný grilovaný vepřový bok, podávaný s rýžovými nudlemi a omáčkou.
 • Banh Gio – knedlík ve tvaru pyramidy, plněný mletým vepřovým masem a houbami.

Vinamo

Podobná tržnice, jako pražská Sapa je tržnice Vinamo, která sídlí v Brně. Najdete zde podobně jako v Sapě spoustu typických vietnamských restaurací, které lákají ke gurmánským zážitkům, dále spoustu obchodů s typickými asijskými surovinami, které zpestří vaši domácí kuchyni. Exotické ovoce, řemeslné výrobky, rostliny a květiny zde naleznete stejně tak.

Master Vietnam

Vietnam je druhým největším vývozcem kávy. Pije se převážně překapávaná a je extrémně silná. Pokud patříte mezi milovníky kávy, nebo čaje, rozhodně vyzkoušejte pravé vietnamské produkty z řady Master Vietnam, které si můžete objednat přes internet na webových stránkách nebo je osobně vyzkoušet přímo v Sapě v showroomu Master Vietnam. Kromě výběrové kávy a čerstvě sklizeného vietnamského čaje si určitě pořiďte i tradiční kávový filtr k přípravě pravé vietnamské kávy. Značka Master Vietnam vznikla jako projekt na podporu neziskové organizace Česko-vietnamského vzdělávacího institutu.

Na Vietnamskou populaci můžeme narazit i v kultuře

Prvním českým filmem, kde se objevila Vietnamka v hlavní roli, byl film Miss Hanoi. Dále rozhodně stojí za zmínku kniha, která je psaná z pohledu Vietnamky v Česku – Bílej kůň, žlutej drak. Některé osobnosti vietnamského původu dokonce můžeme na obrazovkách televize spatřovat denně, jako například moderátorku a modelku Moniku Leovou, nebo herečku Ha Thanh Špetlíkovou.

Nejširší nabídku průvodců a map Vietnamu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

SOUTĚŽ

Ceny poputují k následujícím výhercům, které kontaktujeme emailem. Všem ostatním účastníkům děkujeme!

 • Martin Černý, Pardubice
 • Blanka Suchanová, Praha 8
 • Bohuslav Šmíd, Litomyšl

O co hrajeme?

 1. Voucher na prohlídku s obědem – Sapa Trip v hodnotě 899 Kč
 2. Balíček produktů Master Vietnam (mix)
 3. Degustační set vietnamských čajů

Pravidla soutěže:

 • Soutěž trvá do 18. 8. 2023
 • Výherci budou kontaktování emailem, který zadali v soutěžním formuláři.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či změnit.
 • Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou.

Článek a soutěž byly připraveny ve spolupráci s Česko-vietnamským vzdělávacím institutem, neziskovou organizací s pracovištěm v Praze a Hanoji, která se snaží o pozitivní integraci všech generací Vietnamců v České republice.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí