VIDEO: Za krabími specialitami a pohodou na jih Kambodži

VIDEO: Za krabími specialitami a pohodou na jih Kambodži

Malinké městečko Kep v jižním koutku Kambodži už leží skoro na dohled vietnamských hranic. Dlouhá ulice táhnoucí se podél pobřeží je nejrušnějším a centrálním místem celé oblasti. V již mnohokrát použitých lehátkách rozestavěných nedaleko vody leží několik zbloudilých cestovatelů, jimž stálo za to, dojet až sem. Místo působí na první pohled téměř nudně, ale stačí pár hodin a do oné poklidnosti se zamilujete.

Krabí dobroty

Někdy ale i Kep ožívá, a to na oblíbeném krabím tržišti, které leží hned u vjezdu do městečka. Stánky trhovců jsou rozestavěné na nevelikém plácku u moře, z něhož je po schodech přímý přístup k hladině. Právě na nich se odehrává největší byznys. Ženy co chvíli utíkají do moře pro velké bambusové klece plné živých krabů. Se zákazníky se pak hlasitě hádají o kvalitu každého kousku. Chcete živého? Odvezete si živého. Pro pohodlné jsou připravené velké hrnce, v nichž vám kraby hned uvaří.

Sortiment ale jimi nekončí, najdete tady všemožné smažené dobroty, které si můžete sníst hned vedle na lavičce.

Nedaleký Kampot

Většina lidí nevynechá také nedaleký koloniální Kampot. O něco větší městečko směrem na východ neoplývá sice přímo mořem, ale nad řekou tady roste několik restaurací, kde si taky dáte skvěle upraveného kraba na čerstvém zeleném pepři.

A jestli vás neláká lahodné krabí maso, možná vás naláká tohle video:

Nejširší nabídku průvodců a map Kambodži (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí