VIDEO: Poetický film Boy Nomad už od února uvidí diváci Expediční kamery 2020!

VIDEO: Poetický film Boy Nomad už od února uvidí diváci Expediční kamery 2020!

Celý náš redakční a festivalový tým se už od podzimu pečlivě věnuje výběru nejlepších cestovatelských, expedičních a taky trochu etnografických filmů pro letošní Expediční kameru. Jestli nás nějaký film letos opravdu zaujal a hlavnímu hrdinovi jsme tak trochu záviděli, je to snímek BOY NOMAD.

Devítiletý Janibek žije s rodinou v mongolské části pohoří Altaj. Jeho největší vášní jsou jezdecké závody, při kterých dokáže na svém koni předjet i mnohem starší hochy. Tahle zima je ale jiná, přijde velký mráz a hrozí, že rodina nomádů přijde o to nejcennější, co má, o zvířata. Proto se muži vydávají na cestu za pastvinami a řada je tentokrát i na Janibekovi. Je potřeba každý schopný jezdec a z kluka se tak během okamžiku musí stát muž, který se postará v drsných podmínkách o rodinu a o dobytek, až v druhé řadě o sebe.

Niobe Thompson je původně antropolog, který udělal před deseti lety velkou životní změnu, odešel z univerzity a začal se věnovat filmováním expedic a dobrodružných výprav. I k tomu přistupuje téměř vědecky, aby podal věrohodné svědectví, vydal se na běžecký závod na 125 km Mrtvým údolím, učil se potápět na jeden nádech ve válečné zóně na Filipínách, absolvoval s kmenem nomádů přesun z arabské pouště na Sibiř. Jako producent dokumentu o indiánských extrémních dostizích Fast Horse aspiruje na letošního Oscara.

Nenechte si tento film ujít na festivalu Expediční kamera v kině AERO 18. 3.2020. Vstupenky nakupujte na našem eshopu.

A na co se můžete těšit dále?

Třeba na návštěvu dobrosrdečného kmene indiánů uprostřed venezuelské džungle a film od známého slovenského režiséra Pavola Barabáše s názvem Tieň Jaguára, sjezd divoké řeky Sary Jaz v hlubokém údolí pohoří Tian Shan, odhodlání kubánských surfařů postavit se vlnám i režimu ve filmu Surf Cuba nebo nahlédnutí do duší sportovců, kteří během závodu B7 zvládli překonat nejen celý beskydský hřeben, ale především sami sebe. Ještě než se rozprchnete vstříc vlastnímu dobrodružství, vychutnejte si s námi napínavé zážitky na plátně i vašeho kina! Seznam měst naleznete ZDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: