Únor je v Indii měsícem festivalů

Únor je v Indii měsícem festivalů

Zatímco většina Čechů v únoru nevytáhne paty z domu, v Indii panují příjemnější teploty a její temperamentní obyvatelé vyrážejí do ulic za zábavou. V únoru se totiž koná mnoho tradičních indických festivalů, které by si žádný dobrodruh neměl nechat ujít. Představíme vám několik z nich.

Surajkundské řemeslné trhy

Ačkoliv zní v češtině název místa konání festivalu poněkud vulgárně, žádné nemravnosti nečekejte. Jedná se o řemeslné trhy, konající se každoročně v první polovině února. Jsou pořádány na oslavu tradiční rukodělné výroby. Indičtí řemeslníci zde předvádějí svou zručnost v rozličných rukodělných odvětvích. K vidění jsou práce se slonovinou, dřevem, kamenem nebo třeba ukázky tkalcovství.  Typickou atmosféru festivalu doplňují kulturní vystoupení a ochutnávky indické kuchyně.

Shekhawati festival

Představte si místo prodchnuté uměním a kulturou, které je považováno za největší venkovní galerii na světě. To je Shekhawatský festival, konající se ve stejnojmenné oblasti na severu Rádžasthánu. Tento festival umožňuje, skrze umění a architekturu, nahlédnou do každodenního indického života a pomáhá tak turistům lépe poznat jeho pestrost.

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Konárakský taneční festival

Tento indický festival nabízí po několik únorových dní jedinečnou příležitost – návštěvu Slunečního chrámu v Konáraku ve spojení s nezapomenutelným kulturním zážitkem. Klasičtí indičtí tanečníci vyjadřují pohybovým uměním lásku a úctu, kterou chovají k Slunečnímu chrámu. Konárakský festival je jedním z nejúžasnějších a nejpopulárnějších tanečních festivalů v Indii.

Mezi další únorové indické festivaly patří například Džaisalmérský pouštní festival nebo Tádž Mahotsav.

Všechny zmíněné festivaly vám umožní poznat pravou tvář Indie. Pokud se tam právě nechystáte, a přesto chcete nasát její atmosféru a zažít festivalovou náladu, máte několik možností i v České republice. Například multikulturní festival Culturea, který organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, přinese do Zlína kromě Indie také Velkou Británii. Návštěvníky čekají dva dny plné zábavy, poznání a kulturních zážitků. Festival se uskuteční 8. a 9. dubna v prostorách 14|15 Baťova institutu. Pro více informací navštivte www.culturea.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: