Turistika v Saalbach Hinterglemm: Ráj pro pěší turisty

Turistika v Saalbach Hinterglemm: Ráj pro pěší turisty

Rakouské Alpy jsou zárukou, že aktivní dovolená bude stát za to. S více než 400 kilometry stezek pro pěší turistiku má oblast Saalbach Hinterglemm co nabídnout každému. Od pohodových vyhlídkových túr s podporou lanovek až po náročné alpinistické výstupy a vzdušné hřebenovky.

Poklidné horské údolí Hinterglemm se zařezává do svahů Kitzbühlerských Alp západně od Zell am See. Oblíbená lyžařská oblast se v létě mění v ráj pro milovníky pěší turistiky, cyklistiky, MTB, adrenalinových aktivit a je také ideální destinací pro rodinnou dovolenou.   

Zatímco pohodové procházky čekají podél říčky Saalach v údolí, panoramatické hřebenovky je možné podnikat s podporou lanovek. Křišťálově čistá horská jezera, svěží alpské louky, hluboké lesy a úchvatné scenerie Kitzbühelských Alp si získají srdce každého horala. Díky šestici lanovek jsou v oblasti Saalbach Hinterglemm vrcholové výhledy na dosah turistům všech věkových i výkonnostních skupin.

JOKER CARD

S kartou JOKER CARD, která je součástí partnerského ubytování, můžete zdarma využívat až 8 horských lanovek a nejzajímavějších atrakcí regionu. Více na www.saalbach.com/en/summer/joker-card

Panoramatické hřebenovky

Saalachtaler Höhenweg

Panoramatická stezka vede z horní stanice lanovky na vrcholu Kohlmaiskopf (1794 m) a houpá se po hřebenu úctyhodných 10 kilometrů, než z nejvyššího vrcholku na trase – Sausteigen (1912 m) klesne do osady Viehhofen v údolí. Úžasné panoramatické výhledy zahrnují pohoří Hohen Tauern s Glocknerem a Venedigerem na jihu a vápencové Alpy včetně Steinernes Meer, Watzmannu, Hochkönigu, stejně jako kamenné hory Loferer a Leoganger na severu.

  • Délka: 17 km
  • Převýšení: +556 m, -1500 m

Pinzgauer Spaziergang

Vysokohorská túra po hřebeni Pinzgauer Grasberge, který propojuje vrcholy Schattberg (2018 m) nad Saalbachem a Schmittenhöhe (1965 m) tyčící se nad Zell am See. Díky využití lanovek trasa o délce 18 km překonává poměrně malé převýšení, přesto není radno ji podceňovat, protože po cestě nepotkáte jedinou chatu. Ze zvlněného travnatého hřebene se pokocháte výhledy na půvabné křivky Kitzbühelských Alp i zaledněné velikány Vysokých Taur na jihu.

  • Délka: 18 km
  • Převýšení: +500 m, -577 m
Horská túra Pinzgauer Walk propojuje vrcholy Schattberg a Schmittenhöhe. Saalbach Hinterglemm, Kitzbühelské Alpy, Rakousko.
Horská túra Pinzgauer Walk propojuje vrcholy Schattberg a Schmittenhöhe. Saalbach Hinterglemm, Kitzbühelské Alpy, Rakousko.

Seven Summits of Saalbach Hinterglemm

Pro zkušené turisty, kteří hledají opravdovou výzvu, je tu Seven Summits of Saalbach Hinterglemm. Tato náročná trasa propojuje sedm nejvyšších vrcholů v oblasti, včetně Hochkogel (2 249 m) a Hochsaalbachkogel (2 211 m). Překonání pomyslné Koruny Glemmtalu však vyžaduje nejen skvělou kondici, ale také jistý krok v exponovaném terénu. Na trase navíc nečekají žádné horské chaty, proto je potřeba zvolit vhodné vybavení, dostatek zásob a pitné vody a vyrážet jen za dobré předpovědi počasí.

  • Délka: 24 km
  • Převýšení: +1350 m, -2400 m

Home of Lässig Hike

Okružní pěší turistická trasa, jež díky absenci lanovek a horských chat nabízí klid a pravou horskou romantiku. Trasa kopíruje hřeben ve tvaru písmene U v samém závěru údolí Hinterglemm. Z parkoviště Lengau (1180 m) vystoupá do sedla Schusterscharte (1985 m), odkud posbírá trofeje vrcholů Mittagskogel (2057 m), Teufelssprung (2174 m), Gamshag (2178 m), Tristkogel (2096 m) a Staffkogel (2115 m). Pěšina se vlní po travnatých hřebenech, panoramatické výhledy neberou konce. Na závěr vás táhlé klesání zavede kolem pohostinné chaty Ossmannalm zpátky do Lengau.

  • Délka: 22 km
  • Převýšení: + 1630 m/ – 1630 m

SAALBACH HIKING CHALLENGE

Máte rádi velké výzvy? Ambiciózní treková výzva Saalbach Hiking Challenge kombinuje tři vysokohorské treky s celkovou délkou přes 65 km a převýšením 3800 m. Na všechny, kdo dokončí trojici treků Pinzgauer Spaziergang, Seven Summits of Saalbach Hinterglemm a Home of Lässig Walk, čeká odměna! Pro plnění výzvy si nainstalujte aplikaci Summitlynx App a výhru vyzvedněte v informační centru.

Díky šestici lanovek jsou v oblasti Saalbach Hinterglemm vrcholové výhledy na dosah turistům všech věkových i výkonnostních skupin.
Díky šestici lanovek jsou v oblasti Saalbach Hinterglemm vrcholové výhledy na dosah turistům všech věkových i výkonnostních skupin.

Pro lovce vrcholů

Oblast Lengau v samém závěru údolí Hintergelmm je výchozím bodem k dobývání vrcholů. Prstenec vrcholů se tu tyčí do dvoutisícových výšin a na jejich svazích pramení říčka Saalach. K lákavým cílům pro milovníky výhledů patří třeba vrcholy Staffkogel (2115 m), Sonnspitze (2062 m) či Geißstein (2363 m), které leží mimo živější oblasti s lanovkami a nabízí tudíž nepopsatelný klid.

Nevynechte stezku v korunách ani adrenalin

Nenechte si ujít návštěvu stezky v korunách stromů v závěru údolí Hinterglemm s řadou zajímavých zastavení a atrakcí pro děti. Vrcholem je visutý most Golden Gate Bridge of the Alps překlenující údolí řeky Saalach. Stezka je snadno dostupná a vhodná pro všechny věkové kategorie.

Hned vedle si můžete dopřát doušek adrenalinu v lanovém parku. S celkovou délkou přes 8 km, 200 různými stanicemi a 30 lanovými skluzavkami spojujícími několik úrovní a plošin ve výšce od 3 do 40 metrů je Saalbach Hinterglemm High Lope Park největší v Evropě.

K oblíbeným zážitkům patří také vyjížďky na koních a kapku adrenalinu si užijete třeba u canyoningu nebo paraglidu.

Úniková hra Stezka pašeráků

Únikové stezky jsou směsicí dobrodružství, hledání indicií a luštění hádanek zasazených do strhujícího příběhu. Hra se odehrává v přírodních kulisách údolí Glemmtal, v rámci krátké pěší túry nebo výletu na kole, a to se spoustou vzrušení a zábavy. Hra je vhodná pro malé skupinky od 2 do maximálně 8 osob a pro děti od 12 let.

Na tuto misi si vynahraďte alespoň 3 hodiny času. Hra začíná v Informačním centru, kde si hráči vyzvednou herní set. Cestou budou nacházet indicie a informace, které jim pomohou vyřešit hádanky, odemknout zámky, a tak kousek po kousku zpřístupnit obsah herního setu, dozvídat se stále více o příběhu, číst tajemné mapy, nacházet vzkazy, luštit tajné zprávy a mnoho dalšího.

Stezku rezervujte předem. Cena 49 eur.

Saalbach Hinterglemm je zkrátka skvělou volbou pro aktivní dovolenou, ať už vás baví pěší turistika, cyklistika, MTB nebo hledáte vyžití pro děti. Zdejší trasy vás zavedou do srdce rakouských Alp a nabídnou nezapomenutelné zážitky. Naplánujte si cestu do Saalbach Hinterglemm a ponořte se do klidu ryzí alpské přírody!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí