HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Turistický region Nockberge – nefalšovaný drahokam pro milovníky pěší turistiky

Turistický region Nockberge – nefalšovaný drahokam pro milovníky pěší turistiky

Biosférická rezervace Nockberge je jedním z klenotů Korutan, slunečného jihu Rakouska. V této malebné krajině je možné pozorovat nepřeberné množství druhů rostlin a zvířat. Upravené, značené turistické stezky nabízejí návštěvníkům ty nejlepší podmínky k vysokohorské turistice.

Měkce zaoblené vrcholky hor pohoří Nockberge vytvářejí skutečný ráj pro výlety pro celou rodinu. Nenáročné trasy vedou přes ryzí přírodní krajinu a nabízejí množství krásných pohledů na blízké i vzdálené okolí. Tímto rájem se také vine 34 kilometrů dlouhá horská silnice Nockalmstraße, která je perfektním výchozím bodem pro výšlapy na vrcholy.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Aby se omezil zbytečný provoz aut, jezdí autobus Sommerbus Nockberge od července do září podle přání na výchozí body pěších tras. Horské chaty s pohostinnými majiteli umocní zážitky z přírody také díky gastronomickým dobrotám, které doplní energii na celý den. U silnice Nockalmstraße leží Karlbad, stará selská lázeň v této podobě jedna z posledních vůbec. Tady si každý může užít tradiční lázeňskou kúru a nádherně se uvolnit.

Pro malé i velké nabízejí průvodci biosférickou rezervací speciální tématické výlety, plné skvělých zážitků. Další unikátní atrakce se nachází na náhorní plošině Turracher Höhe. Na trati dlouhé celých 1.600 metrů je možné se s výskotem svézt na jedinečné alpské bobové dráze až do údolí. Pro nejmenší hosty připravilo centrum Heidi-Alm v horském regionu Falkert možnost prožít pěkné chvíle v přírodě. Děti si užijí napínavá dobrodružství v dětském zábavním parku.

Nadýchat se čerstvého horského vzduchu a k tomu si užít panenskou přírodu, to vše nabízí alpský průsmyk Hochrindl. Extrémně čistý vzduch dává tomuto místu pro turisty velkou přitažlivost. Ale ani kulturní vyžití nepřichází v regionu zkrátka: Na zámku Albeck nebo ve městě Feldkirchen čekají na návštěvníky muzea i zajímavé výstavy.

Objevte přírodní ráj na jihu Rakouska – Korutany.

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou. Je jedno jestli jste vyznavači horských túr, zdolávání alpských vrcholků, horské cyklistiky nebo dobrodružství – pro každého se tu najde ta správná trasa uprostřed jedinečných přírodních kulis. Střídá se zde vysokohorská alpská krajina s lehce zvlněnými pahorkatinami. Mezi nimi leží malebná údolí, která lákají k návštěvě především svými teplými jezery s vodou čistou na úrovni pitné, v nichž se tak příjemně relaxuje. Nabídka pokračuje alpskými horskými túrami v Národním parku Vysoké Tauryaž k cestám odhalujícím jižní cípy Alp. Mírné klima s velkým počtem slunečných hodin, čerstvé místní kulinářské dobroty, to vše je v ceně. Opravdu dobrá adresa pro dovolenou jsou partnerská zařízení programu Natur-Aktiv specializující se na aktivní odpočinek.

Další informace o Korutanech a možnostech trávení dovolené v regionu Nockberg najdete na webových stránkách www.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí