Tunisko: Malý africký Hollywood

Tunisko: Malý africký Hollywood

Oblíbené prázdninové letovisko je poměrně malá zemička zaklíněná mezi Alžírskem a Lybií. Tunisko ale nenabízí jen poutavou historii a nekonečné pláže. Láká také milovníky filmů, jelikož právě tady se natáčelo mnoho zajímavých scén hned z několika filmů.

Anglický pacient

I když se ve filmu úplně poprvé viděli dva hlavní hrdinové v Egyptě. Reálně se jejich setkání odehrávalo v tuniské části Sahary. Romantická láska mezi hrabětem Almásy s Katharine Cliftonovou se odehrávala například u vyschlého solného jezera Chott el-Djerid či v horské oáze Mides. Některé scény se natáčely také v tuniských městech.

Nejširší nabídku průvodců a map Tuniska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Indiana Jones

Při natáčení se do Tuniska podíval i drsný archeolog s bičem a kloboukem. Našel tady Archu úmluvy a scény odehrávající se ve filmu v Kahíře se natáčely v městečku Kairouan.

Hvězdné války

Nejvíce si ale zemi zamiloval George Lucas, právě proto zde natočil několik zásadních scén ze svých světoznámých Hvězdných Válek. Našli byste tady domov Lukea Skywalkera nebo pouštní planetu Tatooine, která se paradoxně nachází téměř na dohled od kulis z Anglického Pacienta…

A další filmy?

Milovníci Monty Pythona budou znát film Život Briana, který se natáčel hned v několika městech. V Angelice se městečko Monastir promění v Mykény. Pro válečný film Tobruk využil naopak zemi i český režisér Václav Marhoul.

Zkušenosti čtenářů

Zarax

Jo, tam kde jsou dodnes kulisy z Hvězdných válek jsem minulý rok byl – Matmata, kraj troglodytů 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí