HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Trh v Asakuse

Trh v Asakuse

Návštěva trhu u chrámu v Asakuse. Jde o pravidelnou akci s tradicí, díky čemu tam už od metra směřuje víc lidí než obvykle. Měly by se prodávat víc tradiční předměty, ale sklouzává to hodně do komerce. Nicméně z tradičních artefaktů tady kraluje dekorativní napodobenina původně raket na „badminton“ – raketa je ze dřeva, tvar je jednoduchý a protože je to předmět dekorativní, celá přední stranu je polepená většinou figurkou Gejši, ale výjimkou není např. ani o několik epoch mladší hráč baseballu.

Buddha

Ve stáncích mezi artefakty posedává a postává vždy asi tak tři až pět prodejců a někteří z nich pak doprovázejí prodej artefaktu sborovým pokřikem, který není nepodobný tomu sportovnímu.

Cestou sem jsme s sebou nabrali i Yi Sheng, která tady teď poletuje jak děcko, furt říká „that’s sooooo beautiful“ a přestože má bílou kšiltovku, neustále jí ztrácíme v davu, protože fotí každou kravinu (vyfotí skutečně to, co byste raději neviděli) a navíc je malá. Hrajeme s Veronikou hru „co vyfotí resp. nevyfotí Yi Sheng“, ale moc nám to nejde, ta holka fakt překvapuje.

Mimochodem, je tady mezi návštěvníky hodně vidět starší populaci. Jsou zachovalí a zdá se, že i dost vitální, upravení, ale podle obličeje usuzuju, že jde mnohdy tak o čiperné osmdesátníky.

Galerii fotografií Vojty Peřiny naleznete také ZDE>>

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: