HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

TOP 7 nejkrásnějších ostrovů světa

TOP 7 nejkrásnějších ostrovů světa

Máte rádi exotiku, koupání a nové kultury? Inspirujte se našim výběrem nejkrásnějších ostrovů světa! Sestavili jsme naše tipy ve spolupráci s průvodci CK Alvarez, kteří prolezli a prozkoumali snad každý zajímavý kout světa.1. Seychely

Seychely jsou ideální na tu pravou dovolenou v exotickém ráji. Spousty malých malebných ostrůvků s bělostnými plážemi lákají k odpočinku. Nenechte se ale zmást - i tuto ostrovní zemi můžete skvěle poznat a procestovat, aniž byste se museli bát jen "nudného polehávání na pláži". Vydejte se na ta nejkrásnější místa - objevte historii při prohlídce památek v hlavním městě Victoria, vydejte se lodí na ostrovy Praslin a La Digue, ochutnejte pravou kreolskou kuchyni, potápějte se v národním parku Sainte Anne a obdivujte nádhernou přírodu v národním parku Morne Seychellois.

(Seychely můžete navštívit s CK Avarez v rámci zájezdu Seychely - neobjevený ráj na zemi.)

Ostrov La Digue, SeychelyOstrov La Digue, Seychely

2. Maledivy

Maledivy navštivte buď samotné, a nebo je zkombinujte ještě s návštěvou Srí Lanky, cesta na tyto ostrovy je ideální na odpočinek po náročném poznávání srílanských památek. Maledivy sestávají z celkem asi 2000 korálových ostrovů a ostrůvků, některé mají jen pár metrů na šířku a na jiných stojí celá města. Jednotlivé atoly můžete objevovat se soukromou lodí a protože jde o ostrovy korálové, můžete u pobřeží celé dny šnorchlovat - pokaždé v jiné lokalitě! Když budete unavení, můžete si odpočinout v luxusních resortech se soukromými plážemi, a nebo prozkoumat hlavní město Male a poznat místní tradice.

(Maledivy můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu Maledivy jinak.)

Šnorchlování, MaledivyŠnorchlování, Maledivy

3. Karibik

Do Karibiku byste mohli cestovat celý život a stejně byste nestihli poznat všechny místní ostrovy. Region zahrnuje Velké Antily, Malé Antily a Bahamy. Právě na Bahamy doplul Kryštof Kolumbus při svém "objevení Ameriky". Na některých ostrovech se hovoří anglicky, na jiných španělsky nebo francouzsky. Řada z nich je zámořským územím některého z evropských států, proto se na některé z ostrovů dostanete jednoduše s cestovním pasem, nemusíte žádat o žádná speciální víza a jako měna vám postačí eura. Ať už se vydáte na jakýkoliv ostrov, čeká vás koupání na romantických plážích s bělostným pískem, ochutnávání vynikajících místních rumů a přátelští obyvatelé.

(Ta nejkrásnější místa Karibiku můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu Pohodový Karibik.)

Koloniální architektura, San Juan, PortorikoKoloniální architektura, San Juan, Portoriko

4. Filipíny

Filipíny jsou v poslední době čím dál oblíbenější. Tento křesťanský stát se v poslední době rychle rozvíjí a na své si zde přijdou milovníci přírody i odpočinku. Za divokou přírodou zamiřte spíše na ostrovy Mindoro a Palawan, pokud upřednostňujete spíš pohodlí a odpočinek, vydejte se raději na Boracay nebo Cebu. Celé souostroví se však skládá z více než 7000 ostrovů, takže je z čeho vybírat. Co byste neměli vynechat? Vydejte se k sopce Mayon, zažijte šnorcholování s mírumilovnými žraloky obrovskými, pozorujte roztomilé nártouny filipínské, vydejte se do malebných kopečků Chocolate Hills a odpočiňte si při koupání a šnorcholování u poloostrova Caramoan.

(To nejlepší z Filipín můžete zažít s CK Alvarez v rámci zájezdu Pozor jede Butanding!)

Chocolate Hills, Bohol, FilipínyChocolate Hills, Bohol, Filipíny

5. Jamajka

Když se řekne Jamajka, většina z nás si vybaví reggae a kvalitní rum. Tento ostrov patří mezi nejkrásnější v Karibiku a z každého koutu na vás dýchá místní pohodová atmosféra, vzduch je nasáklý vůní kávy, cukrové třtiny a jamajského rumu. Velkým plusem také je, že se zde domluvíte anglicky. Jamajka je také známá pěstováním konopí - roste zde v hojné míře a Jamajčané ho používají skoro ke všemu: vaří z něj, vyrábí lana, oblečení... Nelekněte se tedy, až bude součástí pokrmů. Kouření marihuany je ovšem i zde nelegální.

Ve městech můžete obdivovat zašlou koloniální krásu a odpočívat na bělostných plážích. Nenechte si ujít ani přírodní památky - vykoupejte se v v tyrkysových vodách Blue Lagoon, prozkoumejte divoké pohoří národního parku Blue Mountains, rozsáhlý jeskynní komplex Green Groto Caves a zažijte plavbu po světélkující laguně Glistening Waters.

(Jamajku můžete navštívit s CK Alvarez v rámci zájezdu V rytmu reggae.)

Kostel v Montego Bay, JamajkaKostel v Montego Bay, Jamajka

6. Panenské ostrovy v Indickém oceánu

Pokud vás lákají opravdu netradiční destinace, kam se většina z nás nikdy nepodívá, vydejte se na některé z panenských ostrovů poblíž břehů východní Afriky, třeba na souostroví Komory a nebo ostrov Zanzibar. Jako Komorské ostrovy se označují 4  sopečné ostrovy (Grande Comore, Anjouan, Mohéli a Mayotte), na kterých vás čeká nejen tropická příroda a nádherné pláže, ale i historické památky a malebné vesničky. Užijte si šnorchlování, výstup na sopku Mt. Karthala (vysokou 2360 metrů) i s noclehem v kráteru, vypravte se ke Slanému jezeru, Dračím skalám a vodopádům Tatringa. Dovolenou na Komorách je vhodné kombinovat ještě s návštěvou exotického ostrova Zanzibar a na skok se při přeletu můžete zastavit i v Dar es Salaamu, hlavním městě Tanzánie.

(Vydejte se na ostrovy v Indickém oceánu s CK Alvarez v rámci zájezdu Panenské ostrovy východní Afriky.)

Stone Town, ZanzibarStone Town, Zanzibar

7. Mauricius a Réunion

Návštěvu těchto dvou ostrovů v Indickém oceánu je ideální skloubit dohromady. Zatímco ostrov Réunion láká svou divokou hornatou přírodou k prožití nejrůznějších dobrodružství (kratším i vícedenním trekům, výstupům na sopky a vysoké vrcholy hor), na ostrově Mauricius si užijete hlavně odpočinek a koupání na malebných plážích. Díky tomu, že tyto ostrovy leží blízko sebe, si tak můžete nakombinovat vyváženou dovolenou, kdy spojíte poznávání dohromady s odpočinkem. Nenechte si ujít výstup na stále ještě činnou sopku Piton de la Fournaise (2632 metrů), prozkoumejte nedotčenou přírodu kolem městeček Cilaos a Salazie, vykoupejte se v Indickém oceánu a poznejte místní kulturu, která je ovlivěna kreolskými, evropskými, africkými i indickými vlivy.

(Vydejte se na Mauricius a Réunion s CK Alvarez v rámci zájezdu Perly Indického oceánu.)

Oblast Mafate, RéunionOblast Mafate, Réunion

alvarez_ck

CK Alvarez patří mezi odborníky ve svém oboru. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Pokud chcete relaxovat v tropickém ráji, poznávat hory nebo starověkou kulturu, u CK Alvarez budete vždy správně.

31.12.2017, Redakce


Diskuse


Frankie
Frankie

Zase jen jakýsi žebříček, který byl evidentně sestavován někým, kdo jen odněkud čerpal, ale sám popisované země nenavštívil. Tvrdit totiž o Jamajce, že má bělostné pláže, což navozuje dojem, že jsou všude, je velký omyl. Bělostné pláže a čisté moře je jen na západě v okolí Negrilu a zčásti na jihu. Ve zbytku (zejména na severu a na východě) jsou pláže a moře spíše barvy šedivé, každopádně zkalené a málokdo se tam koupě (proto taky většina resortů na severu nabízí all inclusive ubytování, protože k nečistému moři by jim tam turisté jinak nejezdili, takže je lákají na jídlo, pití a atrakce). Příroda ve vnitrozemí je jinak super, proti tomu žádná, ale je třeba zmínit prachbídný stav vnitrozemských silnic. V žebříčku postrádám Belize, Francouzskou Polynésii, Palau, Vanuatu nebo Samou, jinak lze souhlasit.

06. 03. 2018, 10:41:09

Frankie, Belize není ostrov. Jinak to je jen reklamní článek té cestovky, který nic moc nepřináší. Ale hlavně není o ostrovech ale souostrovích. Označovat např. Karibik nebo Filipíny jako ostrov je na webu o cestování ostuda.

06. 03. 2018, 22:50:41
Frankie
Frankie

... jo, já samozřejmě myslel ostrovní část Belize, zejména Ambergris Caye, Caye Caulker, oblast kolem Great Blue Hole a tak.

08. 03. 2018, 14:33:00

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Čínské přísloví: Kdo se doma nikdy neujal poutníka, až v cizině pozná, jak jsou hostitelé vzácní.
Sponzorováno