HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

TOP 7 knižních tipů na listopadové večery v době lockdownu

TOP 7 knižních tipů na listopadové večery v době lockdownu

Opět si neodpustíme pár knižních tipů na listopadové večery, které jsou o to delší, když je v dobách lockdownu většinou trávíme doma u čaje a svíčky.

1. Od Slackline k tiché radosti

Anna Hanuš Kuchařová chodila na laně kilometr nad zemí hned na čtyřech kontinentech a stala se nejznámější českou slacklinerkou. Její kniha ale zdaleka není jen o životě na slacklajně, ale také náhledem do její dobrodružné povahy, cesty za štěstím a celkově velmi intimních a silných prožitcích, kterými si díky své adrenalinové lásce prochází. Prozrazuje mnoho o svých cestách a projektech se slacklinou po celém světě, hovoří o hodnotě přátelství, mezilidských vztazích a lidech, kteří ji inspirovali a inspirují. Celou knihu proto příznačně věnuje „všem, co pátrají ve svém nitru po laskavosti, klidu a přijetí“. Knihu vydanou nakladatelstvím Jota přečtete jedním dechem a ještě se potěšíte nádhernými fotkami, u nichž se tají dech, a několika milými ilustracemi zpracovanými samotnou Ančou.

2. Radost z chůze

„Chůze je pro něj nerozlučně spjatá s tvořivostí, je protilékem na uspěchanost, která ovládla naše životy a nutí nás, abychom vše dělali rychle a efektivně.“ Nádherná sbírka myšlenek norského polárníka a filozofa Erlinga Kaggeho. A kdy jindy máme na dlouhé procházky v přírodě větší prostor než teď? Více na www.grada.cz.

3. Urban Jungle

„Inspirativní publikace vás provede domy pěti rodin z různých zemí Evropy a ukáže vám, jak lze používat rostliny a vnést díky nim domů krásu, jedinečnost, kreativitu a někdy dokonce dotek umění.“ S knihou Urban Jungle si nejen vydáte na cestu kolem světa, ale budete mít chuť donést trochu zeleně i k sobě domů. A kdyby vás to cestování za flórou bavilo, zkuste i knihu Kolem světa za 80 stromy.

4. Balkán, bejby!

Tahle knížka mě bavila, protože jsem sama zažila loni v létě něco podobného, i když ne na jihu, ale na severu Evropy. Inspirace pro všechny rodiče! „Co když se mateřská dovolená skutečně stane „dovolenou“ a využijete ji k nejdelší cestě vašeho života? K tomu, poznat se lépe s partnerem i vašimi dětmi a zažít spolu něco nového. Narušit stereotyp. Být venku. Právě pro to se rozhodne Lucie Römer, redaktorka týdeníku Respekt, pořídí si starou dodávku a vyrazí s přítelem a miminkem na tři měsíce na Balkán.“ Více na www.cpress.cz.

5. Jak se naučit 100 slovíček za hodinu

Tohle je taky dobrá zábava pro cestovatele v lockdownu – učit se intenzivně cizí jazyky. A kniha Jakuba Poka může být tím prvním nakopnutím!

6. Stopařův průvodce zeměkoulí

Slávek Král vydává první knihu, která nese název Stopařův průvodce zeměkoulí. Slávek je vášnivý stopař a dobrodruh. Dostal se tak i do knihy rekordů s největší vzdáleností ujetou autostopem kdy projel 85 států. Devět let na cestě, to už se může leccos stát a přesně o tom kniha bude. 171 nejzajímavějších příběhů napříč kontinenty, příběhy budou doplněny QR kódy, kde najdete videa i fotky a  kniha je doplněna o důležitá témata pro začínající i pokročilé cestovatele. Co si sbalit na cestu, jak si stopnout letadlo a loď? Jak dobrovolničit nebo kde squatovat?

7. Tajemství Prahy

A možná je taky čas si trošku více zazkoumat v historii naší země. Skvěle se k tomu hodí dvojice knih Davida Černého: 25 tajemství Prahy a Nová tajemství Prahy.

A jaké jsou tvoje tipy?

Zkušenosti čtenářů

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: