TOP 5 dobrodružství, která zažijete v divoké přírodě malajského souostroví Langkawi

TOP 5 dobrodružství, která zažijete v divoké přírodě malajského souostroví Langkawi

Souostroví Langkawi, někdy též přezdívané klenot Kedahu, tvoří 99 ostrovů rozesetých v Andamanském moři podél západního pobřeží Malajsie. Deštný prales rozprostírající se na více než polovině rozlohy v sobě ukrývá na 400 různých druhů stromů na 200 druhů ptáků. Hojně jsou zastoupeni například orli, podle kterých je souostroví pojmenované.

Tento nenápadný tropický ráj je pouze hodinu letu z Kuala Lumpur. Veřejnou dopravu na Langkawi sice nenajdete, ale pronájem skútrů a aut je cenově dostupný. Benzín přitom natankujete doslova za hubičku – od roku 1986 zde funguje bezcelní zóna.

Langkawi se může pochlubit plážemi s bílým pískem, množstvím ubytovacích možností a také různorodými aktivitami, které tropickou dovolenou dokážou příjemně ozvláštnit.

1. Procházka v oblacích na Langkawi Skybridge

Pro panoramatický výhled na okolní ostrůvky, popřípadě až do sousedního Thajska, se vypravte na Langkawi Skybridge. Tento zahnutý most pro pěší je situovaný ve výšce 660 metrů nad mořem, obklopen dramatickou krajinou.

Zážitkem je už samotná cesta lanovou (Langkawi Skycab), jež patří k nejprudším na světě. Jízda tvá 15 minut a zaplatíte za ni 200 Kč (35 MYR). Nakonec je potřeba zdolat ještě nerovnou horskou pěšinu (dočasné řešení, než bude dokončená poslední část lanovky vedoucí až k mostu).

Nejširší nabídku průvodců a map Malajsie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

2. Koupání ve vodopádu Telaga Tujuh

Dobrodružným zážitkem je také koupání ve studených proudech vodopádu Telaga Tujuh neboli Sedm Studní (v jeho okolí se totiž tvoří sedm přírodních bazénků). Tento 91 metrový vodopád patří k nejkrásnějším na Langkawi a pověst praví, že se sem chodily koupat víly.

Vodopád je velmi snadno dostupný, jen pár minut chůze z parkoviště. Vstupné se neplatí. V korunách stromů skotačí opice, které a tu a tam nepozorné návštěvníky oberou o odložené oblečení nebo předměty ze špatně zavřeného batohu. Je možné navštívit vrchol vodopádu, pokud vás neodradí 678 schodů džunglí.

3. Kajakem mezi mangrovníky parku Kilim Karst

Park Kilim Karst se pyšní unikátním mangovníkovým lesem, posetým bizardně tvarovanými vápencovými útvary. Takto pohádková krajina stojí na vodě, většina dopravy je proto zajištěna na loďkách, brázdících širší kanály.

Alternativou pro ty, kdo si chtějí vychutnat ptačí symfonii a klid přírody bez hluku motorů, je exkurze na kajaku. Pádlování sice klade nároky na fyzičku, námaha se ale vyplatí: průjezd mezi majestátními mangrovníky patří k nejkrásnějším momentům, které je možné na Langkawi zažít.

Půldenní výlet s kajaky stojí 1300 Kč (220 MYR) na osobu. Vypravit se můžete s Dev’s Adventure Tours.

4. Okolo ostrovů na vodním skútru

A teď něco pro milovníky adrenalinu: výlet kolem ostrovů na vodním skútru. Jedná se o nejefektivnější dopravu.  S rychlostí až 40 km za hodinu, je to téměř s větrem o závod!

Během půldenního výletu navštívíte sladkovodní jezera, vykoupete se v laguně a prozkoumáte několik vápencových jeskyní. Současní je většinou i nějaký ten volný čas, kdy vás průvodce nechá trochu se na skútru vyřádit.

Každá sranda něco stojí: za půldenní výlet na skútru dva lidé zaplatí 3600 Kč (600 MYR), výlet je s Mega Water Sports. Pokud je váš rozpočet omezený, vyrazte na lodi –  je několikanásobně levnější.

5. Šnorchlování kolem Payar Island Marine Park

Při návštěvě Langkawi si nenechte ujít ani podvodní svět. Nejlepší místo na šnorchlování se nachází pětatřicet kilometrů jihovýchodně od Langkawi. Vody kolem Payar Island Marine Park, složeného ze čtyř neobydlených ostrovů, oplývají množstvím korálů a ryb (jedná se totiž o rybí rezervaci). Během pravidelných krmení připlouvají i bílí žraloci.

Na šnorchlování jsou vyhrazené jen dvě pláže, proto je lepší výlet absolvovat pokud možno mimo hlavní turistickou sezonu (ta je od ledna do března).

Jednodenní výlet organizuje například Naam Adventure a přijde na 1700 Kč (MYR 280) pro dva.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí