TIP NA VYBAVENÍ: Zimní kousky z vlny merino od ryze české značky WOOLIFE

TIP NA VYBAVENÍ: Zimní kousky z vlny merino od ryze české značky WOOLIFE

V naší pravidelné rubrice o tipech na vybavení pro cestovatele velmi rádi představujeme zajímavé značky, které nás zaujaly nejen samotnými produkty, ale i svou filozofií či příběhem. Tentokrát se nám dostalo do ruky merino oblečení ryze české značky Woolife a musím přiznat, že jsme si z něj v redakci tak trochu „sedli na zadek“.

Manželé Veselíkovi totiž budují značku s neskutečným nadšením doslova od nuly už od roku 1990. Od úplně prvního nápadu na mateřské dovolené se toho samozřejmě mnoho změnilo, přišly zakázky od společnosti Baťa, firma rostla a rozvíjela se, výrobky získaly světově proslulou ochrannou známku Woolmark vlněná pečeť. I přes všechny tyto úspěchy ale značka WOOLIFE zůstává značkou rodinnou a navazující na tradiční českou řemeslnou výrobu. Pletené vlněné výrobky jsou vyráběny ve vlastní pletárně v Českém Švýcarsku (tradiční pletárna s nepřerušenou tradicí od roku 1854!) díky práci šikovných a trpělivých zaměstnanců a za použití moderních technologií.

I když si odmyslíte celý tenhle příběh v pozadí, výrobky vás zaujmou díky jednoduchým slušivým designům vhodným téměř na každou příležitost, neskutečně příjemnému materiálu i elegantnímu papírovému balení.

Proč na cesty volit vlnu?

Neexistuje mnoho materiálu prověřených a odzkoušených opravdu po staletí, jako je tomu u vlny. Dnešní technologie navíc dávají vyniknout výjimečným vlastnostem tohoto materiálu ještě více. V redakci jsme se shodli, že v posledních letech na své cesty stále častěji balíme vlnu merino ve všech podobách, od spodního prádla, přes tunely na krk až po svetry a ponošky. Jedná se o přírodní materiál, který skvěle absorbuje vlhkost a dokáže i v tomto případe hřát, navíc je prodyšný i izolující a odolný proti zápachu. Na cesty opravdu skvělá kombinace. Ačkoli si to mnozí neuvědomují, o vlnu se poměrně snadno pečuje, pohlcuje UV záření a je také ideální na sport.

Díky všem těmto výhodám se právě merino vlna jeví jako jeden z nejpříjemnějších materiálu na cesty. Na týden na horách vám klidně vystačí dvě kvalitní trička z vlny a budete se přesto cítit pohodlně. Jednoduché designy (přesně takové nabízí Woolife) se hodí na dlouhé přesuny letadlem či autobusem, na procházku zimním městem, posezení v kavárně i celodenní putování po památkách.

Většinu světové produkce vlny merino zajišťují ovce chované v Austrálii a na Novém Zélandu, jejichž vlna je považována za nejměkčí a nejjemnější. I firma WOOLIFE vytváří své kousky právě z této vlny.

Naše dva osobní tipy:

1. Vlněný svetr se vzorem

Jestli nás něco v nabídce opravdu zaujalo, jsou to nádherné svetry s vzory hvězd, které najdete jak v pánské, tak dámské variantě. Jsou neskutečně příjemné na dotek, pohodlného střihu a skvělého designu. Podobné kousky koupíte od zahraničních značek mnohem dráže a přitom se kvalita neliší. Svetr perfektně zahřeje nejen v prvních podzimních plískanicích, ale i opravdových zimách. Skvěle by se mohl hodit třeba na cestu za polární září, ale i na blížící se výpravu na vánoční trhy do Kodaně či Wroclavi. Pokud máte rádi, když vám oblečení ladí, můžete v nabídce Woolife najít také příjemné čepice stejného vzoru.

2. Set šály a čepice

Dalším tipem, který před zimou nemůžeme opomenout, jsou úžasné šály a čepice opět z neskutečně příjemné vlny merino. Na zimní cesty do hor se skvěle hodí set tunelové šály a čepice v jednobarevném provedení, který vám vydrží jistě mnoho let. Je to také skvělý tip na dárek pro všechny, kteří rádi tráví čas aktivně, milují přírodní materiály a rádi nosí věci tvořené u nás v Česku. I v tomto případě je cena vzhledem k materiálu provedení poměrně příjemná.

Set čepice a šály

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: