TIP NA VYBAVENÍ: Set z vlny merino vhodný pro všechny vaše zimní cesty

TIP NA VYBAVENÍ: Set z vlny merino vhodný pro všechny vaše zimní cesty

O unikátní české značce Woolife jsme tu už hodně mluvili a v minulém článku jsme doporučovali skvělé svetry a čepice s šálami. Před Vánocemi si neodpustíme ještě jeden dobrý tip na cestovatelský dárek pod stromeček, a to termoprádlo z merino vlny.

Merina prostě není nikdy dost, a jestli by nějaký kousek oblečení z tohoto zázračného materiálu nikdy neměl chybět v šatníku aktivních lidí, je to termo set trička a podvlékacích kalhot, který má nesčetná využití. Hodí se v zimě do hor na pěší výlety, ale i lyžování, běžkování nebo jiné zimní sporty, hodí se dokonce při opravdovém mrazu i do města, například při cestách na vánoční trhy. Set je navíc pohodlný při spaní ve stanu i ve finském dřevěném srubu. Zkrátka využití má nespočet. Merino termoprádlo značky WOOLIFE je navíc neskutečně příjemné na těle, lehoučké a elegantní.

Jak to bylo s Woolife?

Manželé Veselíkovi budují tuhle opravdu jedinečnou značku s neskutečným nadšením doslova od nuly už od roku 1990. Od úplně prvního nápadu na mateřské dovolené se toho samozřejmě mnoho změnilo, přišly zakázky od společnosti Baťa, firma rostla a rozvíjela se, výrobky získaly světově proslulou ochrannou známku Woolmark vlněná pečeť. I přes všechny tyto úspěchy ale značka WOOLIFE zůstává značkou rodinnou a navazující na tradiční českou řemeslnou výrobu. Pletené vlněné výrobky jsou vyráběny ve vlastní pletárně v Českém Švýcarsku (tradiční pletárna s nepřerušenou tradicí od roku 1854!) díky práci šikovných a trpělivých zaměstnanců a za použití moderních technologií.

I když si odmyslíte celý tenhle příběh v pozadí, výrobky vás zaujmou díky jednoduchým slušivým designům vhodným téměř na každou příležitost, neskutečně příjemnému materiálu i elegantnímu papírovému balení.

Vlna na prvním místě

O výhodách merino vlny jsme tady také už básnili mnohokrát, ale pojďme si přesto některé znova připomenout. Přírodní materiál prověřený generacemi se pyšní vlastnostmi, které zatím žádný umělý vynález nepřekonal. Vlna dokáže skvěle absorbovat vlhkost a přesto zůstat hřejivá, izolující a prodyšná. Navíc je vysoce odolná proti zápachu a na cestách ji proto můžete nosit opravdu dlouho bez vyprání. Ačkoli si to mnozí neuvědomují, o vlnu se poměrně snadno pečuje, pohlcuje UV záření a je také ideální na sport.

Náš dnešní tip? Funkční set pro cestovatelku či cestovatele

Funkční triko i spodky lze samozřejmě zakoupit samostatně, ale hebké funkční prádlo WOOLIFE se prodává také v praktické sadě obsahujícíc termo tričko s dlouhým rukávem a termo spodky. Pro dámy najdete dárkovou sadu v naturální bílé barvě, pány můžete obdarovat stejným setem v barvě černé. Prádlo se hodí pro všechny aktivní chvilky na lyžích, na procházkách, na běžkách i na odpočinek v horské chatě. Vyrobeno he ze 100% australské merino vlny.

Tričko Woolife

Výhodou zboží od značku WOOLIFE je také velmi elegantní dárkové papírové balení, které už samo o sobě zaujme. Dárek tedy nemusíte ani složitě balit, zdobný je už sám o sobě.

V redakci už přes čtrnáct dní set používáme a zatím jsme z něj nadšení. Střih je neskutečně pohodlný a neomezuje v žádné aktivitě. Tričko se dá nosit samo na různé sportovní aktivity i krátké procházky, kalhoty jsou zase s přicházející zimou pohodlné také na spaní. Už se těšíme až je vyzkoušíme ve sněhu na lyžích či při výstupu na nějaký zajímavý zimní kopec v Alpách. Zkrátka WOOLIFE doporučujeme s čistým svědomím a přesvědčením, že jej opravdu využijete a navíc podpoříte českou výrobu se skvělým příběhem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: