TIP NA VYBAVENÍ: jógový set od YOGGYS

TIP NA VYBAVENÍ: jógový set od YOGGYS

Jóga na cestách vás čtenáře poslední dobou dost zajímá a cítíme, že cesty za poznáním nejen světa kolem nás, ale i toho světa uvnitř nás je v posledních letech velkou a důležitou cestovatelskou vlnou. Však tomu moc dobře rozumíme! V redakci máme také hned několik jogínek, které s sebou podložku „tahají“ prakticky na jakoukoliv menší i větší cestu. Tentokrát jsme ve spolupráci s firmou YOGGYS dostali možnost otestovat jejich jógové podložky a sety kompletního vybavení a musíme říct, že jsme byli opravdu velmi mile překvapení!

Už pěkných pár dní cvičím kompletně s vybavením od YOGGYS, konkrétně používám veškeré kousky jejich základního jógového multipacku, v němž najdete v podstatě vše, co ke kvalitní praxi potřebujete. Základním prvkem je podložka s nádherným designem a velmi kvalitním provedením, ta je pak doplněná o klasický podpůrný bloček a přitahovací pásek yoga strap. Nechybí ani velmi elegantní a skladný obal na podložku, který je podle mě na cestování dost důležitý, abyste si podložku hned nezničili.

Ideální odolná podložka

Jsem zvyklá cvičit hodně venku třeba pod skalami, na pláži nebo i jinde v přírodě a od podložky proto očekávám, že ji bude i v těchto podmínkách možné udržet čistou. Podložky od YOGGYS mají základní vrstvu z přírodní gumy, kterou je také pokládáme na zem. Co z toho plyne? Že stačí vlhký hadr a černý podklad je okamžitě čistý a zbavený veškerého prachu. To je pro mě asi úplně největší výhodou a ocení to jistě i všichni ostatní jogíni-cestovatelé, kteří si rádi zacvičí opravdu kdekoliv. Horní vrstva je pak tvořena velmi hebkým a příjemným povrchem z mikrovlákna. Samozřejmostí je protiskluzová úprava, takže podložka opravdu neklouže ani při vysoké potivosti. Zkusila jsem ji vzít dokonce na hot jógu a byla jsem dost překvapená, jak dobře se mi přímo na podložce cvičilo. Krom cestovní tašky je u podložky i klasický popruh, když potřebujete opravdu minimalistickou verzi. Takže podložka má za nás fakt hodně velkou pochvalu.

Mimochodem tahle podložka navržená v Česku má ještě další plusy, například je zcela bez toxinů, silikonů, umělých lepidel, ftalátů a PVC.  A dá se také na šetrné ruční programy prát v pračce.

Jógamatka v multipacku má tloušťku 3,5 mm, což někomu na opravdu minimalistické cesty nemusí vyhovovat, ale mě se osvědčila. Pokud preferujete opravdu tenoučké podložky, mrkněte na cestovatelské verze podložek od YOGGYS.

Bloček s krásným designem

Ve své jógové praxi jsem také zvyklá pravidelně využívat podpůrnou cihličku, chcete-li, bloček. Dost mě proto potěšilo, že je součástí základního multipacku. Tahle pomůcka je vhodná nejen pro začátečníky, ale hodí se i pro praktikující jin jógu, kdy se v polohách setrvává opravdu dlouho a je potřeba tělo vypodložit, nebo třeba pro jogíny s různými zdravotními problémy či menší flexibilitou. Díky němu často mnoho lidí provádí některé asány správně a nekroutí se v nepřirozených pozicích, jimiž si spíše ubližuje.

V YOGGYS můžete zvolit buď multipack s korkovým bločkem nebo s blokem z odolné speciální EVA-pěny. Druhá varianta je možná trošku méně stylová, ale rozhodně je lehčí a na cesty asi i vhodnější. Výhodou je, že všechny mají naprosto úžasný design! Potištěné jsou navíc ekologicky nezávadnými barvami na vodní bázi.

Jógový pásek

Pomůcka občas kontroverzí a některými nedoceněná. Já osobně pásek dost můžu! Pomáhá mi se správným nastavením v asánach, často se díky němu dostanu dál a je zkrátka skvělý pro veškerý strečink! Pásek od YOGGYS je vyroben z bavlny a polyesteru a je moc příjemný na dotek, takže jsem si ho hodně rychle oblíbila!

Proč YOGGYS?

Přiznám se, že mě zkrátka baví vlastně všechny zajímavé české projekty, které dělají něco opravdu kvalitního a krásného. Z veškerých produktů od YOGGYS mám přesně ten dojem. Krom podložky jsem si pořídila i jejich yoga wheel, meditační polštářek či bolster a dělají mi už pár týdnů při praxi opravdu radost.

Sympatické je mi i to, co o sobě sami zakladatelé říkají! „Jsme mladá česká značka, která láskyplně navrhuje a tvoří jógové vybavení inspirované přírodou a jogínskou cestovatelskou a kreativní duší. Jóga dává smysl našim životům již několik let. Věříme, že spojení těla a mysli je cesta jak se stát lepšími lidmi. Přejeme si abys i ty, náš zákazník a milovník jógy, prožil podobné pocity. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsme před pár lety, začali prodávat jógové a meditační produkty skrz náš již dobře známý Yoga Store obchod. Ale již brzy poté, během našeho delšího pobytu na Bali, jsme zjistili, že nám něco chybí. Nechtěli jsme jen prodávat jógové vybavení, chtěli jsme inspirovat ke zdravějšímu a barevnějšímu životu, který jsme zažívali během naší magické cesty po Indonésii. A tehdy náš velký sen začal, tehdy srdce YOGGYS začalo bít.“ Takže už asi chápete, že tyhle cestovatelské duše jsou nám v redakci hodně blízké!

Naše produkty jsou výsledkem velkého snu, inspirované krásnými barvami a magickou atmosférou ostrova Bali a dalších neuvěřitelných míst z celého světa. Rádi bychom vnesli tuto radost a pozitivní energii přímo do tvého domova a pomohli ti na tvé jógové cestě. I přesto, že YOGGYS má ekologicky přátelskou mysl, se produkty pyšní vysokou kvalitou. S vědomím, že krásné věci začínají malými krůčky, malou inspirativní myšlenkou, jen netvoříme podložky, ale nové začátky. „

Takže po třech týdnech používá vybavení od YOGGYS nemůžu jinak, než veškeré jejich produkty s klidným srdcem doporučit!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: