TIP NA VYBAVENÍ: Cestovní jóga pomůcky české značky BOHO natural

TIP NA VYBAVENÍ: Cestovní jóga pomůcky české značky BOHO natural

Na cestě jógou i s jógou na cestách, pomůcky na jógu od české značky BOHO Natural budou vaši věrní společníci. Praktikovat jógu doma v obýváku, na balkoně, na zahradě či v oblíbeném studiu je samozřejmě fajn, ale vzít si s sebou jóga podložku k moři a do hor vás vynese do úplně jiné úrovně zenu. Proto by byla škoda tuto možnost oželet třeba jen proto, že se vám podložka na jógu nevejde do zavazadla kvůli váhovému limitu, nebo protože cestujete na lehko s batohem, a tak šetříte každé kilo. My jsme v redakci pár cestovních pomůcek otestovali a s klidem vám můžeme říct, že nemusíte dělat kompromisy a vybavení na jógu můžete mít od teď už vždycky u sebe!

Neklouzavá cestovní podložka, která snese jakýkoli povrch

Na prvním dojmu záleží a u jógamatek to platí také. Na pěkných podložkách se prostě cvičí lépe. BOHO jógamatky jsou navrženy od designérky a umělkyně a na designu podložek je to znát. Jejich vzhled je naprosto unikátní a i když nemáte zrovna v plánu cvičit, podložka vás láká se alespoň na chvíli protáhnout.

Design podložek BOHO Natura je originální.

My jsme měli možnost vyzkoušet konkrétně cestovní podložku na jógu 2 v 1 BOHO Chameleon. Je opravdu lehounká – s tloušťkou 1 mm váží pouze 1,1 kg. Lze ji složit do ruličky, nebo jako ručník na velmi kompaktní velikost. Vejde se vám do malého batohu a klidně i do kabelky. Přesto ale umožňuje skvěle pohodlné cvičení, a to i když praktikujete třeba na tvrdé podlaze u bazénu. Vrchní povrch je díky mikrovláknu naprosto neklouzavý. Vyzkoušela jsem ji v horku u moře, kde byly všechny předpoklady k tomu, aby mi to při cvičení klouzalo. Mikrovlákno ale s přehledem absorbovalo jak pot, tak kapky vody po koupání.

Někdy ráda cvičím v parcích, ale potíž je v tom, že na trávě podložka může podkluzovat a různě se posouvat. Tahle podložka ale držela jak přibitá, a to i při dynamičtějších změnách jógových pozic.

Jógamatka neklouže ani na trávě.

A třešnička na dortu, kterou ocení každý: cestovní podložka neobsahuje ftaláty, silikon ani latex. Je vyrobená z přírodního kaučuku, a tedy eco-friendly.

PS: Nejste si jistí, jakou podložku vybrat? Podívejte se na srovnávací tabulku, která vám usnadní výběr.

Tašku přes rameno, klíče do kapsy a jde se cvičit

Cestovní podložky můžete bez problému složit do batohu k ostatním věcem. Pokud ale necestujete úplně minimalisticky, oceníte tašku na jógamatku, která ji ochrání například proti poškrábání, zašpinění od bot.. Znáte touhu odpojit se na chvíli od reality a všech rušivých elementů? Prostě si jen sbalit podložku, hodit na rameno a jít cvičit, kam se vám zamane. Taška na podložku má navíc praktickou boční kapsičku, kam schováte klíče od bytu, drobné nebo třeba mobil (pokud nejde jinak).. Navíc je obal voděodolný, což v přírodě oceníte. Do obalu BOHO Collective, který jsme vyzkoušeli my, se vejde podložka široká až 70 cm a do tloušťky až 5 mm. Využijete ho tudíž jak pro cestovní, tak pro klasické podložky, které si s sebou nosíte třeba na lekce.

Taška přes rameno s boční kapsičkou, kam můžete schovat klíče a mobil.

Není ručník jako ručník

Připadá vám speciální ručník na jógu jako zbytečnost? Všechny skeptiky přesvědčíme o opaku. Vyzkoušeli jsme ručník UNIVERSE  s protiskluzovými body na rubu. Velikost má jako standardní podložky, a tak jej využijete v jógových studiích a fitcentrech na propůjčenou podložku. Výbornou vychytávkou ale je, že ho lze využít i místo podložky. Díky protiskluzovému povrchu vespod neklouže, takže se na něm dá vcelku pohodlně cvičit. Využijete ho i při závěrečné relaxaci a meditaci například v šavásaně, kdy je příjemné se něčím lehounkým přikrýt. Navíc je rychleschnoucí a složíte ho do opravdu malé lehké kuličky. Vybrat si můžete ze 4 barev!

Rychleschnoucí ručník využijete i při meditaci.
Ručník v zelené barvě.

Pokud přemýšlíte nad cestovní jóga výbavou, doporučujeme českou značku BOHO Natural. Na webu mají teď na cestovní podložky dokonce slevy. Kromě podložek a vybavení na jógu najdete na jejich e-shopu i lahve na vodu, ekologické kosmetické vychytávky a také oblečení (nejen) na jógu. Nezapomeňte sledovat BOHO Instagram!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: