HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

TIP NA KNIHU: Martin Loew a jeho deník z Aljašky

TIP NA KNIHU: Martin Loew a jeho deník z Aljašky

Cestovatel, dobrodruh a skvělý fotograf Martin Loew napsal svou první knihu, a to o Aljašce. Přesně 30 dní cesty, 91 stran, 34 velkých fotografií, 35 poznámek pod čarou, spousta odkazů na zajímavé informace.

Knihu můžeš hned teď koupit na www.promitani.cz/kniha-aljaska/.

Milí čtenáři,
vždycky jsem si myslel, že mám práci snů. Cestovat, fotit a po návratu fotky promítat a vyprávět o cestování lidem v kinech a divadlech.

A najednou držíte v ruce mou první knihu. Vlastně spíše držíte v ruce čtečku, mobil nebo možná jen hrnek čaje, protože sedíte u monitoru počítače. Zkrátka máte první knihu, kterou jako cestovatel vypouštím do světa.

To i přesto, že jsem nikdy knihy psát nechtěl. Nebo možná „až na důchod“. Já totiž mnohem raději mluvím, než píšu. Ostatně proto také už tolik let pořádám po celé republice živá cestovatelská vystoupení – diashow. Někdo tomu říká přednášky, ale já to slovo nemám rád. Evokuje ve mě cosi školního, nudného až otravného.

Současná doba si ovšem žádá nové nápady a evidentně i kuráž je realizovat. Pokusil jsem se obojí spojit a na následujících stránkách se s vámi chci rozdělit o příběh jedné mojí cesty. Rozdělit se o něj osobním a autentickým způsobem, bez přibarvování a vymýšlení
historek.

Nabízím vám svůj cestovatelský deník, slovo od slova, jak jsem jej během cesty denně (častěji nočně) zapisoval. Samozřejmě jsem text podrobil přiměřené revizi, abych jej zejména jazykově trochu zcivilizoval, ale zároveň jsem v něm ponechal hovorové výrazy pro autenticitu.

Knihu jsem nakonec vybavil množstvím poznámek pod čarou, které nabízejí doplňující informace, jež pochopitelně nemohou být součástí samotného deníku. Často jsem přidal i odkazy na zajímavé internetové stránky, kde si lze udělat ještě lepší představu o místech a věcech, které v deníku zmiňuji. To je velká výhoda elektronické knihy – stačí kliknout a můžete si například pustit video o zlaté horečce nebo vidět, jak medvědi chytají lososy.

Jako každý správný deník i tenhle co nejvěrněji popisuje realitu cesty, takže v něm najdete chvíle, kdy se toho moc neděje, stejně jako okamžiky, které patří k nejlepším zážitkům mého cestovatelského života.

Vzhůru na Aljašku!

Martin Loew

Knihu můžeš hned teď koupit na www.promitani.cz/kniha-aljaska/.

Martinovy deníky
Martinovy deníky
Hora Denali za úsvitu
Divočina Aljašky
Aljaška jiným pohledem
Aljaška jiným pohledem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: