Tak bohužel…

Tak bohužel…

… dál to nejde.

I tento příspěvek zprostředkovaný telefonicky a zapisovaný v ČR.

Vracíme se. Tohle nemá cenu. Prší a prší, všechno máme skrznaskrz mokré.

Obrátili jsme se a sešli zase dolů. Počasí nám zkrátka nedopřálo dobrodružství dokončit. Jsme zpátky na cestě, museli jsme jít celou dobu po asfaltce. Kde byl ještě před třemi dny sníh, je jen matná památka v podobě rozmoklého cosi. Rozbilo se i druhé vázání. V těchto podmínkách nezvládám vléct sled, už nemůžu.

Táboříme pár metrů od autobusové zastávky, ráno dojedeme autobusem do města a v hotelu se usušíme. Pak se pomalu přesuneme do Oslo, ještě uvidíme, co podnikneme.

Pavlův neveselý telefonát zapsala V.

Hlavní sponzor expedice
firma Humi Outdoor, HLAVNÍ SPONZOR EXPEDICE – www.humi.cz

Partneři:
ČeskéNoviny.cz, zpravodajský server ČTK stránky Českého rozhlasu – www.pardubice.rozhlas.cz/ server bavte.se – www.bavte.se stránky firmy Enervit – www.enervit.cz server HedvábnáStezka.cz – www.hedvabnastezka.cz

Zkušenosti čtenářů

Jana Vaskova

Ahoj, mohla bych se Tě zeptat, ráda bych se podívala na Island cerven-cervenec, kdy je tam nejlepší počasí. Neznáš někoho, ke komu bych se mohla přidat?
Děkuji, Jana.

Pavel

Ahoj, počasí je hodně o štěstí, v červnu bude ještě více sněhu, cesty ve vnitrozemí se otevírají až koncem června, ale zase bude méně turistů ve srovnání s červencem. záleží jestli chceš vyrazit i do vnitrozemí či na nějaký trek, tak je lepší červenec, jinak bych jel raději v červnu.

Jana Vaskova

Děkuji. Kamarádi letos jedou 25.-10.7, jede jich 6. Já už bych byla moc. To mě přijde dobré datum.

Zdenek

Ja Tě zdravím a rad bych se tě zeptal jak je obtížné si najit na Islandu praci.Diky za odpověď Zdenek

Eliška

Ahoj, mohla bych se tě zeptat, jestli někdy používáš na dobíjení zrcadlovky solární nabíječku? Je to vůbec reálné použít solární nabíječku na zrcadlovku? Potřebuji vyřešit dobíjení akumulátorů v Grónsku a nevím, zda to vzhledem k zimě vyřeší velká zásoba předem nabitých baterií. Díky moc.

Pavel
Eliška:

Solární nabíječku nepoužívám, i na dlouhé treky jsem zatím vydržel s 6 náhradními akumulátory 🙂 Jak to dopadlo, nějaké nové zkušenosti? V noci je dobré při velké zimě zahřívat baterky minimálně ve spacáku.

Jakub Hotař

Hezký den Pavle,

díky za krásný článek o koupání na Islandu. S kolegou jsme po naší dovolené vytvořili stránku http://WWW.HOTPOTICELAND.COM s kompletním seznamem všech koupacích jezírek a horkých pramenů. Mrkni na to, snad bude mít pro Tebe přínos a užiješ si další návštěvu Islandu ještě o kapku lépe 🙂
Měj se, Kuba

Pavel
Jakub Hotař:

Ahoj, díky moc za tip a užitečný web!

Karel Dohnal

Ahoj Pavle,
dnes jsem se účastnil Tvé nádherné přednášky o Gruzii v Táboře. Mluvili jsme spolu – požádal jsem Tě o zaslání krásné hudby, která např. doprovázela na počátku videa jízdu terénním autem gruzínskou krajinou. Znovu bych Tě chtěl poprosit o zaslání několika Tebou vybraných gruzínských skladeb (písní) na mojí mailovou adresu. Díky moc za ochotu a přeji úspěch Tvě krásné práci. S pozdravem Karel

Inka

Ahoj, jedeme s manželem poprvé na Island a zajímá mě, jestli i zde funguje sruby, které jsou volně přístupné pro turisty, třeba jako v Norsku? Slyšela jsem od jedněch cestovatelů, že ano, ale na internetu se mi nepovedlo nic najít. Uvítám jakékoliv informace, jedeme v polovině června. Moc díky

Pavel
Inka:

Ahoj, takové sruby tam bohužel nefungují. V mořských zátokách, horských průsmycích i ve vnitrozemí najdeme síť záchranných budek, ale ty by měly sloužit opravdu jen v případu nouze a ne jako turistické chatky, jak si často mnoho turistů vysvětluje 🙂 Pak existují klasické horské chaty, ale jsou na naše poměry opravdu hodně drahé.

Evina

Nádherné  fotky, zajímavá vyprávění, fandíme Vám! Jen občas Vám není rozumět. Možná je to snahou říct co nejvíc, ale opravdu si dejte pozor, abyste nemluvil příliš rychle a výrazy by se Vám neslily v něco nesrorozumitelného. Během Vašeho povídání na ČT2 bylo takových rychlozkomolenin více.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: