Švýcarskem na kole, vlakem, lanovkou, nebo pěšky

Švýcarskem na kole, vlakem, lanovkou, nebo pěšky

Pokud si chcete užít Švýcarsko a trochu si přitom zasportovat, přinášíme vám pár tipů, jak si návštěvu pořádně užít.

Na kole

Giro del Ticino – trasa pro pravé požitkáře. Při pohodovém putování elektrokolem prozkoumáte to nejlepší z Ticina, slunečného kantonu Švýcarska. Od Bellinzony a jejích světoznámých hradů přes Magadinskou nížinu k jezeru Maggiore až do Locarna a Ascony. Vydat se můžete také na malý výlet do idylického údolí Maggia před přesunem do Lugana. Na elektrokole projedete kopcovitým Malcantone a nakonec objevíte nejjižnější cíp Švýcarska, Mendrisiotto a Valle di Muggio. V Asconě si nezapomeňte dát ikonický Aperol.

La Trans Jurassienne – výlet na elektrokole řídce osídlenou oblastí Jury. Pohoří Jura se táhne od Curychu až po Ženevu a je malou sestrou Alp. Díky své nádherné přírodě je cyklistickým eldorádem. Přes jurské výšiny a údolí vedou zpevněné a šotolinové cesty jen s minimálním provozem. Při tomto výletu budete odměněni nádhernými výhledy směrem k zasněženým horám, ale také získáte vhled do bohatých tradic a kultury této francouzské části Švýcarska.

Flowtrail Wurzenbord – téměř tři kilometry dlouhá, plynulá, přírodě blízká trasa vede z vyhlídky Wurzenbord dolů do Bettmeralpu. Poloha stezky je ideální – sedačková lanovka Wurzenbord vyveze horské cyklisty po pravém okraji obce přímo na začátek stezky u horní stanice Wurzenbord ve výšce 2 218 m n. m. a všichni cyklisté se mohou vydat na cestu do hor v pohodlí.

Stoneman Glaciara – 4 700 výškových metrů, 11 miliard tun ledu. Stoneman Glaciara je 5* zážitek na horském kole. Trasa vede přes tři rozmanité etapy až k Velkému Aletschskému ledovci – největšímu ledovému toku v Alpách – a zpět do Mörelu. Poté následuje vrcholné stoupání do kopce o výšce téměř 1 600 metrů: tato bývalá vojenská silnice strmě stoupá do průsmyku Breithorn s výškou 2 451 metrů. Pak už následuje jen sjezd do údolí Binntal a trasa pokračuje podél Rhôny přes starobylá, mystická centra vesnic, kolem historických památek a lákavých kaváren směrem na Obergoms.

Stoneman Glaciara
Stoneman Glaciara

Vlakem

Grand Train Tour of Switzerland – 11 velkých jezer, 4 úřední jazyky, 5 UNESCO míst a 1 280 km nádherných výhledů z vlaku: Na Grand Train Tour of Switzerland vás dopraví panoramatické vlaky během celého roku ke všem vrcholům a památkám Švýcarska. Nastupte, opřete se a užívejte si, protože i cesta může být cílem. To vše lze absolvovat pouze s jedinou jízdenkou Swiss Travel Pass.

Při nákupu Swiss Travel Passu na 4 dny získáte navíc jeden den neomezeného cestování po Švýcarsku zdarma, v případě nákupu Swiss Travel Passu na 8 dní poté získáte 2 dny navíc. Nákup jízdenky v této akci je nutné provést v období od 15. 4. do 14. 5. 2023 s tím, že první den cestování s takto zakoupeným Swiss Travel Passem může být v rozmezí již od 15. 4. až do 13. 11. 2023. Bezplatné storno jízdenky a vrácení peněz je možné až jeden den před 1. dnem platnosti Swiss Travel Passu.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Lanovkou

Od 1. července 2023 bude v provozu Matterhorn Glacier Ride II spojující horskou stanici Matterhorn Glacier Paradise (CH) s údolní stanicí Testa Grigia (I). To znamená, že celá cesta mezi Zermattem a Cervinií bude dostupná lanovkou a nabídne řadu nových možností cestování. Hraniční přechod ve výšce 3.458 m n. m. bude jedinečný, stejně jako jízda lanovkou kolem Matterhornu. Během cesty čekají v okolí stanic různé nabídky, například vyhlídková plošina na nejvýše položené horské stanici v Evropě, nebo nejvyšší ledovcový palác na světě.

Pěšky

Vyzkoušejte si Aletschský ledovec – největší alpský ledovec zblízka, bezpečně připoutáni k průvodci. Ohromující a nezapomenutelný zážitek si užijete bezpečně s místní průvodci, kteří vás seznámí s fascinujícím fenoménem věčného ledu a zároveň vám prozradí zajímavá fakta o Velkém Aletschském ledovci a jeho historii. Každý den od června do října si můžete vybrat z několika různých ledovcových túr, které trvají jeden až dva dny.

Aletschský ledovec
Aletschský ledovec

INFERNO Triathlon – jeden z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších vytrvalostních závodů ve švýcarských horách. S 5.500 metry stoupání je INFERNO Triathlon jedním z nejtěžších na světě a právem patří mezi stálice běžkařské sezóny. Nesrovnatelný zážitek z přírody v jedinečném horském světě Bernského Oberlandu a rodinná atmosféra dělají z tohoto závodu jeden z nejpůsobivějších na světě – vždyť poběžíte s výhledem na nejkrásnější kulisu Eiger, Mönch a Jungfrau!

Swiss Trailrun Pilatus – z Kriens na Fräkmüntegg, 8,5 km, 930 výškových metrů, těžká stoupání, schody a hlavně přímá trať ke Kriensereggu. Díky náročnému startovnímu úseku si horští běžci přijdou na své! Od Kriensereggu se charakteristika trasy zcela mění a těžiště se přesouvá na požitek. Většina trasy vede lesem a rovnoměrně stoupá po krásných stezkách! Cestou se z různých vyhlídkových míst otevírají nádherné výhledy na střední Švýcarsko, Lucernské jezero a Alpy.

Pilatus Trailrun
Pilatus Trailrun

TITLIS Mountain Trophy – jste vášnivý horolezec? Pak si určitě nenechte ujít tuto jedinečnou akci. 12. 8. 2023 můžete zdolat třítisícový vrchol Titlis pěšky. Trasa z Engelbergu k vrcholovému kříži překonává výšku více než 2.200 metrů a po cestě bude pro všechny účastníky připraveno občerstvení. Po dosažení vrcholu ve výšce 3 239 m n. m. si budete moci vychutnat nádherný panoramatický výhled a oslavit své úspěchy s přáteli.

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete v češtině na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte také sdílet vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko a inspirujte tak ostatní k dokonalé dovolené.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí