SOUTĚŽ: Chcete letět do Gruzie? Soutěžte s námi o dvě letenky do nádherné země pod Kavkazem. UKONČENO

SOUTĚŽ: Chcete letět do Gruzie? Soutěžte s námi o dvě letenky do nádherné země pod Kavkazem. UKONČENO

Hory Kavkazu. Město, které zrodilo krvavého diktátora. Antická sídliště Uplisciche i pravoslavný kostel v Kutaisi. Místní pálenka čača a skvělé jídlo. To vše je Gruzie.

Gruzie leží na hranici mezi Evropu a Asií. Každý návštěvník si všimne velkého množství vlajek EU, které je možné vidět prakticky všude. Po „temném“ období, jež následovalo po získání samostatnosti, se země svatého Jiří otevřela turismu. Na své si zde přijdou prakticky všichni, milovníci hor, jídla i historie.

Severní a jižní hranici tvoří dvě pohoří a to Malý a Velký Kavkaz. Mezi nimi leží na západě země úrodná Kolchidská nížina a na východě zase vinná oblast Kartli. Víno patří ke Gruzii, jelikož právě zde se s výrobou tohoto nápoje před několika tisíci lety začalo. Dlouhé osídlení krajiny se projevuje bohatostí a rozmanitostí různých historických památek. Proslaveny jsou například věže ve Svaneti, hrad v Akhaltsikhe nebo kláštery v Mtskhetě. Zkrátka je toho opravdu hodně, co stojí za vidění v Gruzii.

O co hrajeme?

O dvě zpáteční letenky do Kutaisi od společnosti Wizzair.

výherce:

klaravajchrova)@)gmail.com

Pravidla soutěže:

1. Odpovězte na následující otázky nejpozději do 10. 7. 2018

2. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování

3. Z došlých správných odpovědí vylosujeme výherce, kterého kontaktujeme e-mailem.

Vaše mailová adresa bude v souladu s GDPR sloužit pouze pro kontaktování v případě vaší výhry. Nebude použita pro obchodní ani marketingové účely, tedy uchovávána po dobu trvání soutěže.

Nejširší nabídku průvodců a map Gruzie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Tereza Mikulková

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Daniel Horák

Už dlouho plánuji navštívit tuto překrásnou zemi. Tak si držím palce 🙂

Jitka Ramzerová

Gruzii jsem měla možnost navštívit jen krátce, na tři dny, přesto mě uchvátila. Už jako malá jsem o ní snila nad knihami po mé babičce o gruzínské princezně 😉

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: