Sexuální obtěžování na egyptský způsob

Sexuální obtěžování na egyptský způsob

Při večerní procházce jsem potkala Egypťana, který si přisedl na lavičku a zapojil se do debaty, již jsem vedla se svým krajanem. Bavili jsme se o egyptské mentalitě …

Abychom se sami přesvědčili, že nejsou všichni Egypťani stejní, pozval nás k sobě domů. Dopoledne naplánoval opalování a koupání v Nilu. Prý že vlastní loď, takže budeme moci jet, kam se nám zachce. Navrhl nedaleký ostrůvek, který, jak jsem zjistila, byl mezi domorodci velmi populární. Moc se mi nechtělo, protože jsem byla přesvědčená, že lže. Ostatně jako všichni kolem. Jen jsem pořád nemohla přijít na to, co po nás chce a o co mu jde.

Vyjížďka na loďce

Když se blížila hodina setkání, doufala jsem, že Mahmud nepřijde. Ale přišel. Trajektem jsme přejeli na druhý břeh Nilu, do vesnice New Gurna. Nejdříve jsme šli k němu domů, kde vyzvedl svého bratrance, a jeli jsme ve čtyřech. Bylo mi divné, že se ohledně lodi dohaduje s lidmi v přístavu, ale nevěnovala jsem tomu bližší pozornost. Po chvíli jsme nasedli na loďku a vyrazili. Bylo horko, takže jsem se vysvlekla do plavek a lehla si na příď. Následovala jsem tak všechny ostatní, kteří ale dali přednost stínu v lodi.

Loďka skákala po hladině a mě příjemně ochlazoval vítr a čas od času mě zkropila i voda. Když jsme dorazili k ostrovu, jako jediná jsem dala přednost opalování před koupelí ve studené a špinavé nilské vodě. Vlastně jsem byla příliš unavená na to, abych šla plavat. Usnula bych, kdyby se kolem mě nezačal motat bratranec našeho hostitele, Ali. Když začal pět ódy na moje tělo, věděla jsem, že bude problém. A taky byl.

Průhledný trik

Na zpáteční cestě jsem totiž usnula a když jsem se vzbudila, zjistila jsem, že jsme na loďce pouze dva – já a Ali. S úsměvem mi sdělil, že Mahmud šel s mým krajanem nakupovat, protože večer plánuje párty na břehu Nilu.

Kdybych měla na lodi svoje věci, okamžitě bych se vzdálila a čekala ve městě. Jenže kromě foťáku, pasu a pár liber jsem neměla vůbec nic. Jedinou možností bylo jít s Alim do Mahmudova bytu. Po příchodu jsem neustále těkala očima po okolí a hledala únikovou cestu pro případ, že by se něco stalo. Naštěstí před domem na poli pracoval zbytek rodiny, takže jsem měla jistotu, že by mě v případě nutnosti určitě někdo zachránil. Snad. Doufala jsem .. .

Nejširší nabídku průvodců a map Egypta (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Tvrdošíjný ctitel

Ali mi nejdřív řekl, že je ženatý, dokonce mi ukázal fotky své ženy a dítěte. Byla to cizinka a opustila ho, čemuž se upřímně řečeno vůbec nedivím. Byla jsem unavená a proto, když se zeptal, co chci dělat, odpověděla jsem, že spát. Nevěřila jsem vlastním očím, když si lehl do postele a ukázal na několik málo desítek centimetrů vedle sebe. Nic jsem neřekla a lehla jsem si na zem. Následujících pár hodin bylo opravdovým peklem. Nejdřív mi začal chválit vlasy. Pořád mi na ně chtěl sahat, takže jsem se neustále oháněla a vysvětlovala mu, že je mi to nepříjemné. Potom se snažil hladit mě po ramenou a ve finále hladil i můj batoh, protože jsem ho nosila na zádech.

Kdykoliv si ke mně přisedl, posunula jsem se o něco dál, a v tomto duchu bylo celé odpoledne. Debatu uzavřel rozhodnutím, že s ním zůstanu v Luxoru a že mu vůbec nevadí, že mám ráda někoho jiného a on mě vůbec nezajímá. Jako by to nestačilo, začal blábolit „SEX GOOD IN EGYPT“ a „BABY NO PROBLEM FOR ME“. Měl neuvěřitelně zkažené zuby, jeho dech byl omračující a mohl fungovat místo uspávací injekce. A trik s dítětem už vůbec nezabral. Po tom jsem v dlouhodobém horizontu toužila doopravdy nejmíň.

Když šel Ali na záchod, popadla jsem batoh a byla jsem rozhodnutá odejít. Jakmile jsem ale vyšla ze dveří, uviděla jsem Mahmuda a svého známého. Rozhořčeně jsem jim vylíčila, co se stalo, a Mahmoud šel Alimu domluvit. Chtěla jsem jet do Luxoru, ale nakonec jsem se nechala přemluvit a zůstala jsem, což byla další velká chyba.

Poslední kapka

Zvláštní bylo, že v přítomnosti mého známého Ali najednou úplně zapomněl veškerou angličtinu a i Mahmud zarytě tvrdil, že Ali anglicky neumí. Krize vyvrcholila večer, při párty. Celá akce vypadala tak, že jsme seděli na břehu řeky a popíjeli takový hnus, jaký jsem jaktěživ neměla. Protože je pivo v Egyptě drahé,místní vymysleli takový trik. Koupí si dvě lahve – jsou pouze třetinkové, jiné jsem neviděla. Obsah jedné lahve smíchají s griotkou, která je levná. Říkají tomu sice griotka, ale je to nějaká domácí pálenice. Výsledná směs je odporná, ale člověk se po ní rychle opije. Tak se dostanou do nálady a pak si na chuť dají drahé pivo, aby měli alespoň ten pocit, že se zpili z něčeho drahého.

Jedinou pozitivní věcí byl noční, osvětlený Luxor. Z druhého břehu vypadal opravdu nádherně. Hrála hudba, u promenády kotvily obrovské lodě a drahé hotely svítily stovkami žároviček… Jak jsme tak seděli, zpozorovala jsem, že se oba Egypťané snaží opít mého známého. On to naštěstí zpozoroval také, a proto pití jenom předstíral.

Nedaleko místa, kde jsme seděli, rostla cukrová třtina. Cestou jsme si natrhali a zvláště já jsem se s ní cpala celý večer. Když jsme všechno snědli, Mahmud šel pro další. Ale samo sebou, že nechtěl jít sám. Neustále se snažil, abych zůstávala s Alim sama, i když jsem mu mnohokrát řekla, že je mi to nepříjemné. Bylo po půlnoci, a proto jsem navrhla, že bychom mohli jít spát. Oba muži byli očividně zklamaní, že jsou opilejší než já a můj známý dohromady, a proto souhlasili. Když Mahmud prohlásil, že je v jeho domě málo místa, a proto půjdu spát k Alimu, byla to poslední kapka.

A vzhledem k tomu, že jsem si Aliho nechtěla vzít, že nebyl žádný sex, že jsem mu řekla, že je prase se smrdutýma zubama, a můj známý mu odmítl věnovat Nokii 3310, spali jsme bez přikrývek na zemi, neměli jsme možnost osprchovat se, dojít si na záchod a ani si vyčistit zuby. A ještě po nás chtěli zaplatit veškeré skutečné výdaje a ještě další, ale ty už byly vymyšlené…

Zkušenosti čtenářů

Martin

No, nevim, ale myslim, ze uz drive nez na vecerni party jste mohla poznat, ze nejde jen o pratelske setkani. Na vasem miste bych vycouval driv.

Denda
Martin:

No tak myslim že ste si o to jasně řikala, tohle by se vám stalo i u nás v čechách, s tím rozdílem, že byste nevolala policii ale nuceně-dobrovolně zůstala, jak to ostatně vyplývá z celého článku

Jura
Denda:

No to snad nemyslíte vážně. Je viět, že jste pěkný chudák co má sny jak balí takovýmto způsobem holky. Byl jsem v Egyptě a Izraeli a je velmi těžké poznat, kdy jde o skutečné přátelství a kdy o to z vás zneužít. (ptali jsme se proč k tomuto dochází a je to prý pod vlivem filmů ze západu, kde prý vzniká mýtus, že každá cizinka to má ráda..prostě v porovnání s místním pojímáním..)

Znalec
Martin:

Když von se jí líbil ten první, ale ne a ne po ní vyjet…

Jirka

Pokud jste se tam pohybovala jen s „krajanem“ a ne nekým, kdo by Vás skutečně chránil (jak je vidět z textu), tak to bylo hodně naivní už od toho opalování na lodičce a buďte ráda, že to nedopadlo hůř.

Shar'a
Jirka:

Absolutní souhlas.

kurzan

No nevim, ale nevidim zde zadny duvod, proc slecnu litovat. To si neuvedomila, ze se pohybuje v muslimske zemi se zcela odlisnou kulturou a mentalitou lidi? Mam se svou pritelkyni procestovanych nekolik islamskych zemi. Chodila primerene zahalena a nikde jsme se nesetkali se sebemensim problemem. Vsichni se chovali mile, zvali nas k sobe, pousteli ji sednout v autobuse apod. Asi prilis neuvazovala, kdyz se svlekla do plavek pred neznamymi muzi. Na to jsou tam vyhrazeny ohranicene plaze u hotelu. Takovemu chovani se prilis nedivim, mela odejit hned pri prvni prilezitosti a neseckavat tam po celou dobu (to by spousta holek neudelala ani v Cechach).

Michal
kurzan:

Ono taky DOST Záleží, jak ta slečna nebo žena vypadá!

Šeredkám opravdu nic nehrozí, ani kdyby chodily polonahé. (Tím se nechci dotknot Kurzana :-)) Měli jsme jednu spolucestovatelku, která už v Mexiku získala přezdívku "Hombre". Úplně v klidu mohla kdekoli na světe hodit na pánské pisoáry. Hajzlbáby ji někdy okřikovaly, když otvírala dveře s panenkou:-)

No co Vám mám povídat, její přítel měl klid, protože ji vůbec nikdo neobtěžoval.

nehombre
Michal:

hahaha 🙂 to je dost dobrej for

triffid

Jooo,holka si chtela pospasovat s cmoudikem a holt se ji to nak vymklo z rukou… :o) ..naivka… :o))))

Petra

Paneboze, kolik je autorce let? 17?

lukas.qwerty

jo jo, turistka…zkusenost nemusi byt dobra,hlavne kdyz je silna-treba bude priste vice premyslet

Léňa

A co je ten tvuj znamej zač? Jestli je mistni, tak je znalej pomeru a asi mu to nevadilo, ze do tebe takhle delaji dulky nebo je cech a mel mit rozum a odejit uz pri prvnim naznaku. Jsi hloupa holka, ktera si zahrava a jsi sarmuta, protoze uz tim, ze se pred vesnicanem z Nilu svleknes !do plavek! je nabidka do postele. Az zase pojedes do nejaky muslimsky zeme, zapremyslej.

Tenhleten clanek patri spis do Bravicka nez na cestovatelsky web. Slecna to pise takovym stylem, jak kdyby meli byt vsechni Egyptani takovy.

Sivan

Mozna jste se tady do Markety moc pustili, prece jen to clovek nekdy neodhadne a udela chybu.
Ja osobne jsem byla 3 tydny v Egypte a s nicim jsem se nesetkala, maximum mi hrabli na ulici do vlasu a utekli. Ale zase je pravda ze opalovat se v plavkach krome Sinaje je too much a ze clovek musi pocitat s tim ze kdyz je nekdo too friendly, tak treba za vcas dat zpatecku. Ale urcite bych ji nerekla ze je sharmuta, to je dost silna nadavka.
A ten krajan mel Marketu teda probudit na ty lodicce a meli za vcas zmizet.
To je jedno hlavne ze se nic nestalo a proste ponauceni do priste…

Jana

je mi 15 a v Egypte jsem byla 3x a jednou v Tunisku a jeste jednou v Turecku a do muslimskych zemi jezdim od malicka a kdyz jedu do takovych zemi tak se zahaluji a ne ze se budu ukazovat jeste nekde v Kahire u Nilu kde nejsou turisticke centra a kde nejsou na neco takoveho zvykli…opravdu ses v muslimske zemi,tak se aspon trochu zahaluj pokud nejsi nekde v Hurghade nebo v Sharmu u hotelu!!!!To je jeasne ze takhle egyptsti muzi reaguji…a mimochodem kde si mela toho tveho pritele nebo znameho??si byla na ty lodce sama s tym Alim…toho znameho nenapadlo ze te nema nechavat samotnou s egyptanem?? tak to je fakt od neho ubohy kdyby sem byla chlap tak te tak nenecham

Honza

Je třeba vzít v potaz způsob myšlení viz.: Když žena vyjde na ulici s mokrými vlasy,je přece zcela jasné,že před tím měla pohlavní styk 🙂 To nemá cenu. Doporučuji pisatelce nějaký resort v Hurghadě nebo Sharmu…

Denisa

Booooze, to se mi zda. Slecna pri svoji hlouposti dopadla jeste dobre. Pokud se v muslimske zemi v klidu svlekne do plavek… Mozna je hezka, ale blba jak tago je zcela urcite.

Iva Valdmanová

Byla jsem s manželem mockrát v Egyptě a ještě mockrát pojedu.Jsem stará,tlustá a prsatá a nikdy jsem neměla pocit,že Egypťany nezajímám jako žena.Naopak,měla jsem pocit,že moje stařecké přednosti přímo zbožňují v souladu s mou peněženkou…Sama jsem byla na speciální misi v Iráku.Díky základním a dodrženým pravidlům jsem nikdy neměla vážné problémy s živočišnými a medii totálně zblblými vyznavači islámu.A to nehovořím podrobně o poevropštěné kastě muslimů třeba z Kosova.Ti už vůbec neví kam patří.Ale stačí jen používat známá bezpečnostní opatření a je všechno ok.Taky mám pár historek na hraně,ale nikdy to nebyla moje příliš rozverná a pravidla ignorující představa,že to vše mohu včas utnout.Nemůžete a vždy,pokud se to povede a vy zachráníte čest,rozum a své tělo ve zdraví,vás to stojí alespoň hodně liber.Nestojí to za to.Věřte a bojujte s okouzlením,touhou po dobrodružství.Oni to mají v krvi a jsouvelmi omezení ve všem.Evropský hapy live je velmi láká.A nakonec ani neví co sním.Protože,dámy,muslimský sex je něco o čem se vám nikdy nesní,ani nesnilo.Totiž mnoho povyku pro nic snoubeno s nebezpečím infekce a mezinárodním konfliktem.

RytirMilo

Je dobře, že se Markétě nic horšího nestalo, já bych svojí polovičku samotnou v Egyptě nenechal, pokud by jsme se pohybovali mimo hotel. Opatrnost je na místě a souhlasím s tím, zbytečně neprovokovat výstředním oblečením a máte pokoj.

Jerrik

Slečna Markéta je neuvěřitelná husa. Kdyby existovala elementární logika a spravedlnost, měla být znásilněna a potom za své chování ještě exemplárně potrestána. Rozhodně nejsem obdivovatelem ani vyznavačem islámské kultury nebo způsobu života a mentality jižních národů. Nicméně pokládám tento hanlivý článek slečny Markéty za urážku egyptských mužů. Ti hoši se chovali v podstatě zcela normálně a slušně. Slečna mohla a měla za svoji hloupost a nedostatek taktu dopadnout podstatně hůř.

Salma

Slečna je pěkná husa, když se svlékla do plavek. Co má asi dělat chlap, když vidí nahou ženu??? Ne jen arabové by si o ni mohli leccos špatného pomyslet.
Egyptští muži jsou náhodou, tedy, co já je znám, velmi vychovaní.
Už jsem byla v Egyptě 7x a ještě určitě pojedu nespočetněkrát.
Za jednoho jsem totiž už 8 let vdaná.

Jiří
Salma:

Tady Salma má asi z tý jejich pálenky pěkně v hlavě vypáleno koukám :)) a zkus napsat rdcervoucí komentá jak jsou hodný tak tu obratem budeš mít referát na to jak jim jde o CZ občanství …. -_- 😛

Markéta

I kdyby chodila nahá, nikdo a nikdy nemá sebemenší právo na ni sáhnout proti její vůli. Jste normální? Jak jako „měla dopadnout hůř“, „měla být znásilněna“?? Posloucháte se?!

Kiwi

Velmi se Vám divím, že vyrazíte do Egypta bez jakékoli znalosti kultury. Producírujete se polonahá před cizími muži a ještě se divíte? Pokud už jste tedy nevěděla, co dělat, měla jsem vzít svého známého, svoje věci a šupajdit do nějakého hotelu k bazénu a měla byste pokoj. Proto příště raději přemýšlejte a pokud se ráda opalujete, nezvěte k tomu i cizí muže.

jj

„zbytečně neprovokovat oblečením a máte pokoj“ v Egyptě rozhodně neplatí!
I když jste v turistické destinaci, kde denně projdou stovky turistek v kraťásech a nátělníčku, a ženská si obleče dlouhé rukávy a dlouhou sukni- stejně to na ni místní budou zkoušet!
 
Záminky „učím se anglicky“, „jen si chci popovídat a ukázat ti své rodné město“….
„velmi vychovaní egyptští muži“ jak tady zmiňuje někdo v příspěvku – jsou jen v tom, že se minimálně na začátku tváří jako gentlemani a ženu opěvují, a´t je mladá a krásná, nebo o 20 let starší než oni…
Samozřejmě jim jde o dvě věci- sex a prachy.
Obojího mají doma pomálu a oboje se snaží získat jen na základě toho, jak dokážou koho ukecat. A to samozřejmě umí- při nedostatku pracovních příležitostí a nadbytku turistek v zemi mají opravdu velký trénink :-). Na takové lichotky, které uslyší každá v Egyptě, by se čeští muži nezmohli ani při pohledu na 18letou krasavici ;-).

Andrea

No… to, že je někomu nebylo „shůry dáno“, bych ještě pochopila. Ale že se svojí blbostí ještě veřejně chlubí na cestovatelských stránkách, to už mi hlava nebere.

Radmila

Co jiného vlastě čeká mladá žena , bez manžela , odhalující se na cizí lodi , v muslimské zemi ?Vždyť si přímo o tyto problémy říká!Viděla jsem v Káhiře turistky v krátkých šortkách a v tílku ze kterého vykukovalo úplně vše a pak se divíme , že se na bílé ženy místní dívají jako na lovnou zvěř.Nečekejme , že se bude svět měnit podle nás , ale my se musíme přizpůsobit místním zvyklostem.Prokazujeme tím místnímu obyvatelstvu trochu úcty a v neposlední řadě i sami sobě.

Ivan
Radmila:

Jo a taky moc rád mám ty „sportovní“ důchodce v šortkách ;-))

Anna

takovy az trapmy clanek.
To snad neni mozne, ze ta zena je tak hloupa ?
Kazdemu je jasne o co muzum jde, zvlaste tem
v muslimskem svete.
Holka se pouze ztrapnila a dela to na mne dojem,
ze si o „dobrodruzstvi primi rikala.
Snad si nenakoupila „baby“ nebo AIDS.

Hannah

To je snad smyšlené. A pokud ne,doporučuji slečně,aby seděla na zadku doma. Myslím,že s takovým přihlouplým chováním by si koledovala o malér všude na světě. A to i v Čechách.

banan
Hannah:

Hahaha! A kolik bylo hlavní hrdince? 15?

O.

A co tento článek chtěl vůbec čtenářům sdělit???? Nepochopil jsem.

great mogul

Názor na tyhle „dobrodruhy“:Přítel pisatelky musí být dementní a pisatelka slepice.

Aleš

…. a co jsi jiného čekala ? :o)))
To je neuvěřitelné, jak jsou lidé naivní. Takový člověk by snad ani cestovat neměl. Sorry, ale to je síla. Vše co je tam napsané sis asi zavinila sama. A nepomůže ani výmluva, že snad lidé nejsou takoví všude a je třeba věřit v lidi a tak podobně. Fakt se musím smát :o))))))

Pavel

Souhlasim s Alesem a priste radsi sed doma.

Ivan

Boze 🙂 Tak blba snad moze byt len Ceska.. teda samozrejme aj Slovenka. vyzliekat sa pred egyptanom do plaviek, opalovat sa, zaspat pred nim, dokonca s nim vojst do jednej spalne.. comu sa vlastne divis? ani to radsej nikomu nerozpravaj dalej, robis si len hanbu.

Maruška

Pracovala jsem v Egypte rok a to co slečna popisuje…….. no comment. Blbost naivnich mladych slecen je nekonečna,…….. Holka to jsi ještě skončila dobře děkuj Aláhovi……..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí