Romantické výlety pro dva. Kam určitě vyrazit?

Romantické výlety pro dva. Kam určitě vyrazit?

Mít v životě svou drahou polovičku je velké štěstí. S takovým parťákem se můžete zasmát, přitulit a hlavně podnikat krásné výlety. Kam se ale vydat, aby vaše vycházka měla nádech romantiky? My pár nápadů máme.

Léto, období výletů. Právě teď je dovolená pro dva aktuálním tématem snad všech párů. Pokud si chcete ušetřit nervy i čas při hledání, mrkněte třeba na Skrz.cz. Tam si totiž velmi snadno vyfiltrujete všechny vaše požadavky, lokalitu i cenu a najdete to pravé přímo pro vás. Jen si vyberte, kam chcete jet, co chcete vidět a dle toho si poté najdete i vhodné ubytování.

Vyhlídka Máj

Naprostá klasika, která ale nikdy neomrzí. Vyhlídka Máj je právem jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit. Vltava protékající skalnatým kaňonem při západu slunce vytváří barevnou mozaiku na hladině řeky. Místo ale může být trochu rušné, neboť se těší velké oblibě. Pokud si chcete užít trošku soukromí, vydejte se na nedalekou Solenickou podkovu, která nabízí skoro totožně malebný pohled.

Rozhledna Drahoušek

Svého drahouška jistě potěšíte třeba piknikem na stejnojmenném kopci Drahoušek, u kterého se i rozhledna nachází. Je vysoká 47 metrů a najdete ji v Osečanech.

Přehrada Les království

Vodní nádrž, která vypadá jako z pohádky. Jak by taky ne, když se pohádkově i jmenuje? Věže, hráz, vodní plocha a okolní lesy dohromady vytváří scenérii, na kterou se nelze vynadívat. Tento architektonický skvost najdete na horním toku Labe, kousek od Dvora Králové nad Labem.

Zámek Hluboká

Celoročně přístupná perla, často označována za nejkrásnější zámek České republiky, se nachází ve městě Hluboká nad Vltavou. Skýtá celých 140 místností a 11 věží, které si můžete projít skrz na skrz. Třešničkou na dortu je pak nádherný zámecký park, který dotváří atmosféru a přináší do jižních Čech kousek Anglie.

Telč

Město šťastných lásek. Tak o Telči hovoří román Františka Kložíka. A vůbec není daleko od pravdy, neboť právě Telč je romantikou opravdu nasáklá. Skoro jakoby se tu čas zastavil a nechal ve vzduchu viset nádech renesance a romantických příběhů z dob princezen a rytířů. Historické jádro je plné rozkošných uliček, domků a impozantních staveb. Kromě toho je město na seznamu národních památek UNESCO.

Vodní zámek Červená Lhota

Renesanční vodní zámek se nachází u Jindřichova Hradce a pohled je to skutečně skvostný. Obdivovat jej můžete zvenku i zevnitř, kde uvidíte několik expozic. Třeba původní byt posledních majitelů z roku 1910. Skutečná romantika je ale plavba na lodičkách po zámeckém rybníku. Ten bohužel ale momentálně není napuštěn, nicméně jakmile se tahle možnost opět naskytne, určitě neváhejte a výlet si za tímhle účelem klidně zopakujte. Stojí totiž za to.

Marie Hladká, redaktorka Skrz.cz

Na každém výletu i procházce najdu něco, co si v sobě můžu odnést do běžného života. A stejné pocity pak chci přinést čtenářům při výběru jejich dovolené.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: