Rezervace Green Life má na Sumatře vlastní kancelář!

Rezervace Green Life má na Sumatře vlastní kancelář!

HedvabnaStezka.cz se snaží pomáhat při vytváření nestátní přírodní rezervace Green Life uprostřed sumaterského deštného pralesa. Pravidelně vám taky přinášíme novinky o tom, co se v rezervaci děje. Sotva před pár dny odletěli čeští organizátoři na Sumatru a už posílají další zprávy

Přátelé,

dne 9.1. 2014 jsme získali od Správy NP Leuser přidělen vládní domek pro účely kanceláře, našeho bydlení, výcvikového prostoru hlídky Green Patrol a vzdělávacího střediska pro turisty. Tento vládní domek je na pozemku 1 ha u řeky Bohorok a leží přímo u hlavní pěší stezky na levém břehu řeky směrem od bývalého rehabilitačního orangutaního centra do Bukit Lawang. Kolem kanceláře musí projít všichni turisté z této oblasti, kteří míří do Bukitu.

Po drobných opravách bude úchvatnou kanceláři pro naši indonéskou neziskovku Yayasan Hutan Untuk Anak a proti pytláckou hlídku Green Patrol. Nafasovali jsme klíče a od zítřka začínáme postupně zvelebovat a připravovat na naše přestěhování. Celý domek jsme dostali od Správy NP Leuser zdarma, jen si budeme platit elektřinu 300.000 Rp měsíčně = cca 600 Kč. Vše se váže na naši smlouvu na ochraně a ostraze NP Leuser, která je zde vnímána velmi vážně a všichni od nás očekávají velký přínos pro ochranu národního parku, což kvitujeme s povděkem a odpovědností za projevenou důvěru a vstřícnost.

Co k tomu dodat? Snad jen, že je to pro Green Life, Green Patrol a naši sumaterskou činnost na ochranu deštného pralesa a ohrožených druhů zvířat, velmi pozitivní okamžik, který zviditelní naše aktivity nejen v Bukit Lawang a je skvělým začátkem roku 2014.

Nejširší nabídku průvodců a map Indonésie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí