Prokletije – prokleté hory Černé Hory

Prokletije – prokleté hory Černé Hory

Prokletije, pohoří na hranici mezi Černou Horou a Albánií, patří k nejvyšším a nejdivočejším částem Dinárských Alp. Prokletije je také známé jako Albánské Alpy nebo Prokleté hory, protože jejich drsný terén a divoká zvěř od pradávna vzbuzovaly strach a úctu u místních obyvatel.

Horské štíty spadající do pohádkových údolí, travnaté vrcholy i strmé a trvale zasněžené svahy splní sny každého horala. Nejvyšší vrchol Černé Hory Zla Kolata (2535 m) je zaslouženou třešničkou na skalnatém dortu.

Prokletije nabízí mnoho možností pro milovníky horské turistiky nebo horského kola, kteří hledají nezapomenutelné zážitky v nedotčené přírodě. Pokud chcete poznat Prokletije bez starostí, můžete se tam vydat s CK Alpina, která zajistí dopravu autobusem, ubytování se snídaní, zkušené průvodce a partu pohodových spolucestovatelů. Lehčí horskou turistiku si můžete užít na zájezdu Prokleté hory, horský přechod se stany, noclehy vysoko v horách, vaření na vařiči či ohni a romantiku západů slunce si užijete na zájezdu Prokletije – přechod hor a bikeři se vyřádí na opuštěných hřebenech a přírodních ovčích trailech na zájezdu Prokletije MTB

Nedávná opuštěnost Prokletije se rychle mění, možná narazíte i na nějaké turisty a proto navštivte tento úchvatný kout Černé Hory ještě dříve, než tu vyrostou nové hotely a silnice.

Nejširší nabídku průvodců a map Černé Hory (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: