Premiéra Expediční kamery – 19. února, kino Aero, Praha

Premiéra Expediční kamery – 19. února, kino Aero, Praha

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA přináší famózního sky-runnera, humanitární expedici i veslování přes oceán. Expediční kamera, přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, opět míří do kin. 6. ročník bude probíhat v termínu od 19. února do 5. dubna v rekordních 221 českých a slovenských městech. Opět je připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování i napětí.

Co letos na filmovém festivalu Expediční kamera uvidíme? Mezi hlavní taháky festivalu patří světově proslulý ultraběžec a skialpinista Kiliana Jornet a jehoúchvatné výkony na Alpských vrcholcích. Cykloexpedici přes Himálaj s humanitárním poselstvím představí film Alegria. S českou partičkou slacklinerů se vydáme budovat první highline projekty na Islandu. Budeme svědky psychicky i fyzicky náročné přeplavby Indického oceánu na veslici nebo ženské výpravy do Mongolska na sjezd jedné z posledních řek bez přehrady. Ve společnosti lezeckých es Chrise Sharmy a Stefana Glowacze zdoláme první cesty v obrovské ománské jeskyni. A chvilky napětí prožijeme u 800 km dlouhé cesty na paraglidu.

Řadu promítání doplní doprovodný program – přednášky cestovatelů a sportovců, výstavy fotografií.

Premiéra již 19. února v pražském kině AERO!

Součástí programu bude přednáška PŘEŽIJÍ?? Cesty za přírodními národy třech kontinentů v podání Davida Švejnohy. Rozhovor s Davidem o jeho poslední cestě do Barmy čtěte zde.

VÍCE INFORMACÍ K JEDNOTLIVÝM FILMŮM, PROGRAMU A MÍSTŮM KONÁNÍ NAJDETE NA WWW.EXPEDICNIKAMERA.CZ

Ochutnávka filmů:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: