Poprvé na Maledivách? Přečtěte si, na co se připravit!

Poprvé na Maledivách? Přečtěte si, na co se připravit!

Chystáte se do tropického ráje na Maledivách, jedete tam poprvé a moc nevíte, co od toho čekat? Informujte se předem, ať vás nic nepřekvapí!

Ubytování na Maledivách

Těšíte se exotické pláže s bílým pískem, ničím nerušený odpočinek a pohodu u moře jen pro sebe? Tak to se těšte! Každý z maledivských resortů se nachází na svém vlastním ostrově. Ty jsou různě velké, některé mají průměr třeba jen 150 metrů, některé až dva kilometry. Kromě ničím nerušeného soukromí v resortu najdete vše potřebné na dosah ruky – restauraci, bary, sportovní vyžití i jiné aktivity.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Většinu aktivit jako je plavba mezi ostrovy na jachtě, návštěva hlavního města Male (kam se dostanete jen lodí nebo letadlem) nebo exkurze na ostrůvky, kde žijí rybáři, lze také domluvit přímo v resortu.

Řada z vás (nás) ale upřednostňuje ubytování u místních lidí namísto luxusního hotelu, kde se bydlí jako v pohádce. Využijte tedy jeden s guesthousů, které jsou v lokálních vesnicích na 5 ostrovech obydlených místními lidmi. Nezapomeňte ale, že Maledivy jsou přísně muslimská země a pokud budete bydlet u místních, jeminimálně slušnost jejich zvyky respektovat.

Nejširší nabídku průvodců a map Malediv (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Jak se na ostrovy dostanete?

Mezinárodní lety lítají na Male’s Hulhule Airport, které je na vlastním ostrově vedle hlavního města Male. Létají sem například dopravci Emirates, Quatar Airlines nebo British Airways. Transfery k jednotlivým ostrůvkům probíhají buď lodí, letadlem a nebo hydroplány, záleží na vzdálenosti, jakou potřebujete urazit.

Na co si dát pozor? Hydroplány a často letadla létají jenom za denního světla, před nebo po setmění se jimi už nedostanete. Dejte si na to pozor, obzvlášť pokud ze země odlétate v brzkých ranních hodinách – raději přenocujte v hlavním městě Male, ať nemáte ráno problém s dopravou.

Pokud se chystáte na Maledivy, můžete návštěvu spojit i s cestování po Srí Lance. Navíc ani na Maledivách nemusíte své aktivity omezit jen na opalování na pláži. Můžete si užít i spousta dalších sportovních aktivit!

Let hydroplánem je sám o sobě zážitek – během letu si užijete překrásně výhledy na atoly. Nezapomeňte si před nástupem nachystat foťáky! N2které resorty dokonce nabízejí lety hydroplánem přímo na ty nejhezší pláže.

Co na Maledivách vlastně dělat?

V tomto tropickém ráji si nejvíce odpočinete na bělostných plážích bez davů a ti, kteří chvíli neposedí, mohou vybírat ze široké palety vodních sportů. Maledivy jsou vlastně atoly – korálové ostrovy – proto je v jejich blízkosti úchvatný podmořský život. Tik teří se rádi potápí a šnorchlují si zde užijí! Co si zde moc neužijete je historie a procházky po městě – za tím vším se musíte vydat do hlavního města. Pokud vás lenošení na pláži s knížkou za chvíli omrzí, spojte dovolenou na Maledivách se Srí Lankou – tam si historie a poznávání užijete dosyta.

Zkušenosti čtenářů

Street Food Hunters

Aj tu je inspiracia na Maldivy a jeho ostrovcek Maafushi:http://www.streetfoodhunters.com/maafushi-lacne-maldivy-s-batohom/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí