Podivné věci, které vás v Japonsku rozhodně překvapí

Podivné věci, které vás v Japonsku rozhodně překvapí

Japonsko je úžasná země. Udržuje si velmi silnou a specifickou kulturu, která lehce odolává vlivům odjinud a zůstává stále svá a jiná. A to je pro cestovatele dobrá zpráva. Podívejte se na několik věcí, které jsou v Japonsku jiné než u nás nebo asi i kdekoliv jinde na světě. Ne, není to jejich úplný přehled ani to nejsou ty nejdůležitější, ale snad ukazují onu jinakost.

1. Oblečení

Už jste někdy potkali supermana? Ne? V Japonsku jich potkáte třeba celou skupinu jak cvičí v parku. Neexistuje extravagantní oblečení, které byste nenašli v ulicích Tokya, zejména ve čtvrtích Harajuku, Shibuya a Shinjuku. Oblékání, volba správné značky a dotažení image do důsledku je seriozní věc, která se nemá zanedbávat.

2. Automaty

Na každé ulici, v každém domě, hotelu, prostě skoro všude najdete automaty na nápoje a všelicos jiného. Kromě toho v mnoha restauracích se objednávka zadává do automatu. Dodatečně jsem si uvědomil, jak dobře tyto automaty v restauracích fungují: člověk prostě rád kliká a tak si prostě na automatu nakliká mnohem více věcí, než kolik by si objednal u lidské oblsuhy.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

3. Pachinko

Hrajete rádi automaty? Tak to si zajeďte do Japonska. Najdete tam v centrech měst několikapatrové obrovské „Pachinko paláce„, kde si můžete zahrát japonskou obdobu výherních automatů, hru pachinko. Peníze proměníte v malé kuličky a ty pak házíte do automatu a čekáte, jestli budete mít štěstí. Mnozí mají několik kýblů kuliček.

4. Umělohmotné atrapy jídel

Dostali jste při pohledu na fotku chuť? Moc byste si nepochutnali, všechno to je z umělé hmoty. Před většinou restaurací najdete velmi věrné a hezké plastové modely jídel. Mňam.

Pokud plánujete cestu do Japonska, rozhodně si nenechte ujít prohlídku hlavního města Tokia. Přečtěte si pár tipů, jak si ho užít, aniž byste utratili spoustu peněz za drahé vstupy pro turisty, v článku Tokio aneb Japonsko zadarmo.

5. Málo místa

Ve velkých městech, ale i mimo ně, je málo prostoru a tak se šetří, kde se dá. Hotelový pokoj nad 20 metrů čtverečních je luxus. Auta i kola parkují v patrech nad sebou. Zahrádky u rodinných domků? Věc skoro neznámá.

6. Luxusní WC

Myslím, že Japonci mají v zahraničí dost velké problémy se záchody. Když jste zvyklí i z levných japonských barů na záchod, který je vyhřátý a teplotu prkénka si můžete regulovat, kde si můžete pustit hudbu, ovonět si zmáčknutím tlačítka zadek, omýt si ho různými druhy vodního proudu a kde můžete spustit zvuk splachování, aby zakryl nevhodné zvuky (hlasitost „splachování“ si opět můžete regulovat) … tak jak potom dokážete snést evropské záchody, které nic takového nemají?

7. Love hotely

Nejsou to bordely. Jsou to relativně levné hotely, kam si běžní Japonci chodí na pár hodin užít. Nejen s milenkou, ale často s regulérní přítelkyní či manželkou. Byty jsou prostě v Japonsku malé a tak vznikla služba Love hotelů. Třeba ve čtvrti Shibuya v Tokyu je jich na jednom místě zvaném Love Hotel Hill nejméně 50. Jsou různě vyšperkované a vymakané, abyste si to tam užili podle svých preferencí v pokoji v hypermoderním stylu, v balijském designu, v kulisách gotického hradu nebo třeba růžovém Hello Kitty pokojíčku. A samozřejmě, na recepci si můžete pronajmout všelijaké pomůcky a kostýmy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí