HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ohlednutí za cestou

Ohlednutí za cestou

V Maroku jsme strávili ve dvou přes pět týdnů a nic, co by nás nějak ohrožovalo, se nepřihodilo. Drobné problémy a nesnáze jsme řešili snad denně, ale to už k podobným cestám patří a to je právě to, proč mám takové výpravy nejraději.

Vzhledem k době, kterou jsme na výpravě strávili, nás celá výprava vyšla levně. Zde seznam položek:

Jízdenky jsme nakoupili měsíc před plánovanou jízdou:

Praha – Malaga (Eurolines)2350,- CZK

Malaga – Praha (Eurolines)2350,- CZK

Algeciras – Malaga10,- E

Trajekt byl relativně nejdražší:

Malaga – Melila (100 km)30,- E

Ceuta – Algeciras (20 km)33,- E

Přípravné nákupy:

lékárna500,- CZK

plynové bomby (3xCV450)660,- CZK

dezinfekce vody (na 100 l)450,- CZK

mapa Maroka (Michelin No. 742)150,- CZK

zásoby jídla800,- CZK

Sem tam po nás chtěli bakšiš za to, že nás dovedli k hotelu, ačkoli jsme si o jejich pomoc neřekli. Zpočátku jsme jim něco dávali, ale později už ne. Byli otravní, ale naučili jsme se s nimi jednat. Často jsme potkali žebrající děti, chtěly bonbón, dirhám nebo tužku, ale nikdy (až na výjimky) jsme jim nic nedali. Někdy byli dost otravné.

Ke konci naší cesty jsme potkali tři Švýcarky, které začínaly svou cestu podobnou té naší. Říkaly, že cestují autobusy CTM a spí jen v hotelích. Zdá se tedy, že Maroko je bezpečná země i pro cestovatelky.

Autonehoda zmíněná výše byla zdaleka nejhorším okamžikem celé výpravy. To se však může stát kdekoli, dokonce i doma. Takové situace člověka obohatí. Drobné problémy a nesnáze jsme řešili snad denně, ale to už k podobným cestám patří a to je právě to, proč mám takové výpravy nejraději.

http://www.bei.cz/Eurolines CZ

http://www.ctm.co.ma/Eurolines-CTM Maroko

http://www.acciona.es/ Trajekty TransMeditaranea

Výprava to byla výborná a ještě dlouho budeme mít na co vzpomínat. Sice jsme neměli fotoaparát, ale psali jsme si deník, který nám poslouží při vzpomínání stejně dobře, ne-li lépe.

Styl cestování, kterým jsme v Maroku cestovali, mohu jen doporučit. Člověk tak pozná mnohem víc, rozhoduje se sám, místní lidé vás berou jinak. Proto bych nikdy nejel s cestovní kanceláří nebo organizovaným zájezdem.

Jak už to tak bývá, jedna výprava skončila a je na čase začít plánovat další. I když, plánovat ne, ale otevřít atlas světa a vybrat si. Že by Írán? …

Převzato z www.cesty.svetjinak.net

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí