Očkování a prevence

Očkování a prevence

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst.

Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky.

Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.

Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě.

V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů.

Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem.

Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.).

Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

Lékař centra Očkování a cestovní medicíny vám zkontroluje platnost vašich očkování, sestaví vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin.

Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který vám sestaví individuální očkovací plán pro očkování do Japonska a poradí s ochranou vašeho zdraví na cestách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: