Nice a okolí Azurového pobřeží na kole

Nice a okolí Azurového pobřeží na kole

Pokud plánujete aktivní dovolenou na kole, region Azurového pobřeží je pro vás ten pravý. A je jedno, jestli si zajezdíte raději v terénu nebo po silnici. Cyklistika se zde těší velké oblibě.

Oblast Côte d’Azur je jedním nejoblíbenějších turistických cílů a platí to i pro silniční cyklistiku. Trasy jsou zde rozmanité a scenérie ohromující. Můžete si zde vybrat z pohodových vyjížděk podél mořského pobřeží i dlouhé trasy a příkrá stoupání, například na Col de Vence. Mnoho z tras je známých právě díky Tour de France, silničnímu závodu Paříž – Nice nebo dlouhému triatlonu Ironman Nice.

Ideální pro aktivní dovolenou s dětmi

Trasa podél pobřeží z Nice do Cagnes sur Mer má 37 km a pokračuje i dál mimo území metropole podél pobřeží. Celkem je na celém území metropole 125 km cyklostezek bez aut, vyhrazených čistě jen pro kola. Směrem na východ k Monaku jsou pak trasy pro silniční kola, hodně kopců, průsmyky, vede to po místních silnicích. Vůně mořského vzduchu, výhledy na moře a otevřený horizont. Na kole můžete projet křížem krážem celé město se zastávkami v muzeích, parcích a zahradách. Prozkoumáte architekturu města a místní umění. Až se centra nasytíte a zatoužíte po kousku klidu, vyražte podél řeky Var. Tato bezpečná trasa přístupná od 6 let, která se nachází v přírodním parku Départemental des Rives du Var odhaluje málo známé aspekty řeky Var. Poznáte místní rozmanitou flóru a faunu na pozadí hor Mercantour, díky nimž bude váš výlet ještě zajímavější.

Díky přímořské poloze a srážkovému stínu Alp zde máte téměř jistotu hezkého počasí, údajně zde svítí slunce 300 dnů v roce. I v zimě se na kole dostanete až do výšek kolem 1000 metrů nad mořem. Město Nice je pohodlně dosažitelné přímými lety z Prahy a pokud se vám nechce vaše kolo složitě transportovat letadlem, v regionu najdete dostatek půjčoven, kde si kolo podle vašich požadavků můžete zapůjčit.

V sedle horského kola

Oblast Nice Côte d’Azur je opravdu ideální místo pro jízdu na horském kole. Na své si zde přijdou jezdci všech úrovní, terén je zde rozmanitý a protkaný stezkami a cyklostezkami, přičemž je možné vybírat z tras různých obtížností. Najdete zde i několik bikeparků a servisů. Trasy jsou skvěle vymyšleny a provedou vás kolem památek i úchvatnou krajinou. Můžeme zmínit například Villefranche, poloostrov Cap-Ferrat, vinice Bellet a mnoho dalších. Objevovat můžete také typické francouzské vesnice v horách – Aspremont, Castagniers a Tourrette-Levens, Levens a nenechte si ujít la Roquette sur Var, vesnici ležící v nadmořské výšce 380 metrů s nádherným výhledem.

Tour de France OTM NCA / Ville de Nice

Okruh Auron – Nice přístupný také elektrokolům

Nice Côte d’Azur je také skvělým místem pro nadšence elektrických kol. Sedmi etapová trasa mezi Auronem a Nice prochází přes 16 měst, má celkově 261 kilometrů a v průměru na ní urazíte 40 kilometrů za den. Cyklisté na ní projedou La Bonette, nejvyšší silniční přejezd v Evropě a cíl najdou na Promenade des Anglais. Ve vesnicích na trase jsou instalovány nabíjecí stanice i další potřebné vybavení. V celé oblasti Nice Côte d’Azur je zpřístupněno více než 60 okruhů pro horská elektrokola. Tyto okruhy nabízí všechny úrovně: velmi snadné, snadné, obtížné a velmi obtížné. Zpravidla se dají ujet za méně než jeden den a na trasách rovněž najdete nabíjecí stanice.

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí