NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Jaká je cena vody? SOUTĚŽ UKONČENA

NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Jaká je cena vody? SOUTĚŽ UKONČENA

  Znáte cenu vody ve světě? Odpovězte na jednoduchý kvíz a vyhrajte jednu z cen nekonečné soutěže nebo tričko Fair Wear Foundation.

Tento týden máme v soutěži speciální cenu: 3 trička z organické bavlny a certifikátem Fair Wear Foundation.Ze soutěžících, kteří odpovědí správně na všechny otázky, vylosujeme tři vítěze. Ti si mohou vybrat z cen nekonečné soutěže. Pokud tápete, přečtěte si článek o ceně vody ve světě a podívejte se na video.

Vylosováni byli tito výherci:

Veronika Včková, Praha

Jitka Berková, Čáslav

Martin Kout

Soutěž vznikla v rámci kampaně Cena vody ve spolupráci s informačně vzdělávací sekcí společnosti Člověk v tísni Rozvojovka (www.facebook.com/Rozvojovka). Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Zkušenosti čtenářů

Renáta

Ahoj,
docela ráda soutěžím a učastním se všeho možného, vč. soutěží zde na HS.
Milá Pero, docela bych doporučila nedávat odkazy na články, kde je možné nalézt odpovědi. Ne, že by to nebylo super. Momentálně jsem si odkazu něvšimla a hledala jsem odpovědi na netu. To, co jsem se všechno možné dočetla, dověděla, bych rozhodně za jiných podmínek NEHLEDALA. Člověk až žasne, kam jsme to dopracovali.
Měla jsem tu čest navštívit kousek Afriky, Asie i Ameriky. Nerada se vracím domů, protože když vidím, do mě tady v Evropě čeká, je mi zle. Žijeme snobský spotřební život, vyhazujeme jídlo, zboží se vyrábí tak, aby vydrželo 2 roky a pak vyhodit a koupit nové. Nevážíme si ničeho, neumíme šetřit, zejména mladá generace.
Přiznám se, já osobně nemusím a nekupuju řezané kytky, protože nevydrží, ale miluju růže. I na ty mě už přešla chuť.

Jon
Renáta:

Moje reč, navíc mnoho lidí bohužel ani neví, kolik utrpení způsobí výroba dnes tak běžné věci jako je mobilní telefon nebo jiná elektronika. Hlavně těžba surovin pro elekrosoučástky v Africe. Co se týče kytek,tak nejvíc se mi stejně líbí květiny, které najdu na louce nebo někde u lesa. Nač nějaké kupovat?

Petra

Milá Renáto, díky za komentář. V tomto případě by nápověda měla sloužit právě pro takové uvědomění a poučení, kterým jste si taky prošla. Je to opravdu šokující …

Martin S

Bohuzel zalezi na krajine. Tady v evrope je to pro nas docela bezna voda. Nekteri si ji povazuji vice, nekteri mene. Jsou ale i krajiny, kde se bohuzel misto korun, centu… plati za vodu smrti.

igor

priceless

Mně je to jedno, já mám vody dost a zadarmo.

Šárka

bavlněné tričko 2700 l
jezero Naivasha
Uganda, Etiopie, Zimbabwe, Maroko, Zambie
bavlna

Těm zemím se asi moc pomoci nedá, je to trošku jiný svět, ale my bychom si měli vážit, že máme dost vody, že si ji kupujeme za pakatel a nemusíme mít strach, že bychom zítra neměli, co pít. Proto ji neplýtvejme

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: