NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Co z něj bude, až vyroste? SOUTĚŽ UKONČENA

NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Co z něj bude, až vyroste? SOUTĚŽ UKONČENA

Žije za polárním kruhem, nosí vzorovanou čepici a zdá se, že má pořád dobrou náladu. Brzo bude slavit páté narozeniny. Jestlipak vás napadá, co z něj bude za dvacet let?

Zahrejte si na sudičky a odhadněte budoucnost tohoto usměvavého chlapce! Vyhrává nejvtipnější a nejoriginálnější příspěvek.

Redakce vybrala příspěvek Veru K.

O výhru se můžete přihlásit na mailu petra.greifova(@)hedvabnastezka.cz. Následně bude připravena k vyzvednutí v pražském nebo brněnském Klubu cestovatelů.

Zkušenosti čtenářů

Jan

Já bych mu přál, aby se držel rodinné tradice a stal se pastevcem sobů. Pokud mu to však půjde, tak by mohl být zvěrolékař.

Veru. K

Chlapec se ještě směje,protože netuší, že spolu se svou babičkou, matkou a šesti sestrami bude pracovat ve výrobě vzorovaných čepic(viz obrázek), které od dětství tolik nesnáší…

Veronika

Chlapec si založí rodinnou firmu na vzorované čepice, svetry, ponožky, rukavice a další oblečení a vyvážet bude do zahraničí, především do Singapuru, kde si dokonce se svým zbožím otevře vlastní obchod hned v několika nákupních střediscích. Jak jsem si na svých cestách všimla, tak v Singapuru je o zimní oblečení velký zájem. A co teprve o chlapcovo vzorované severské, na to se budou stát fronty! Singapurčané se po jeho koupi mohou chlubit známým, že navštívili daleký sever, přitom nevytáhli paty za hranice své vlasti, což umožní chlapci rozvoj svého podnikání a podnikatelský úspěch v této minizemičce.

Luci

Rocky Balboa nové generace.

Martin

vrah tulenu

Niki

Výrobce vzorovaných čepicí a příležitostný model pro turisty

Jára

Bude z něj herec..Jinak opravdu origiánlní kopírovat jednu myšlenku…

Tereza

učitel stavby iglú pro místní obyvatele, majitel a stavbyvedoucí iglú hotelů pro turisty

Ljubo

no podľa fotky jednoznačne víťaz súťaže „Najsilnejší Laponec“ obdoba Scottish Highland Games 🙂

Honza

Díky globálnímu oteplování z něj bude prodavač banánů a melounů vlastní produkce

Lucie

Předpokládejme, že chlapec je Laponec…
Za 20 let bude správcem obrovského parku Sápmi, kde spolu se svou rodinou vytvořil skanzen laponské kultury, najdeme tam letní a zimní obydlí, ukázky řemeslné výroby, sobí farmu a supermoderní muzeum s multimediální prezentací minulosti malého severského národa (Laponců). Uvědomuje si, že budoucnost Laponců je ve vzdělání, a jeho děti musí vědět o svém původu, kdo jsou, proč je důležité respektovat tradice.
Po práci zkontroluje své stádo sobů. V létě je kontroluje na motorce, v zimě na sněžném skútru. Maso, kožešiny a různé umělecké předměty z paroží či kostí sobů budou stále žádanější, a tak si dnešní Laponský chlapec nebude stěžovat na nezájem o svou kulturu a nedostatek práce. Produkce sobího masa bude tvořit 5 % celkové severské produkce, ale zájem o něj bude stoupat, proto se v dalších 20 – 30 letech tomuto trendu přizpůsobí….

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: