Několik dobrých rad k vaší letošní dovolené ve Švýcarsku

Několik dobrých rad k vaší letošní dovolené ve Švýcarsku

Nyní můžeme cestovat do a ze Švýcarska bez omezení. Navíc přichází Švýcarsko s programem Clean & Safe, který vám garantuje přehled mezi poskytovateli turistických služeb, kteří zajišťují svým hostům maximální ochranu a bezpečí. Na 1.000 turistických cílech, napříč Švýcarskem, vás u vstupu ubezpečí nálepka s logem “Clean & Safe”, že jste v nejlepších rukách.

Když se řekne Švýcarsko lidé si vybaví čistotu a preciznost zasazenou v dokonalé zemi s nádhernou přírodou. Švýcarsko je mozaika vysokých hor, průzračných jezer, divokých vodopádů, rozkvetlých luk protkaných unikátními železničními trasami.

Milovníci jídla si přijdou na své při ochutnávce tradičních švýcarských sýrů a čokolády.

Pokud váháte, kam do Švýcarska, kde zažít maximum, podrobně jsme pro vás připravili lokalitu Davos Klosters, která je jen o kousek dál než vyhledávané Rakousko, ale při bližším pohledu poznáte, že nabízí mnohem víc. Právem je oblast označována za ráj turistů a mekku singletrailového ježdění na horských kolech – je zde neuvěřitelných 700 km cyklo tras. Davos Klosters je největší trailovou arénou Švýcarska a téměř všechny trasy startují na některém z okolních vrcholů, kam se vyvezete lanovkou, nebo pozemní dráhou. V Davos Klosters si můžete projet nejdelší trail Švýcarska – Alps Epic Trail Davos – který je dlouhý neskutečných 38 km! V roce 2014 byl uznán IMBA (International Mountain Bicycling Association) a zařazen mezi světově nejlepší bikové horské trasy.

Obavy zde z vysokých cen mít nemusíte. Pro ubytované je totiž připravena návštěvnická karta “Davos Klosters Active”, se kterou můžete navštívit více jak 50 aktivit s garancí 800 zážitků během celého léta. Karta platí už při ubytování na jednu noc, a to i v kempu. U poskytovatele ubytování, nebo v infocentru vám ochotně poradí a na dobu pobytu dostanete rozvrh akcí, na které se stačí online registrovat. Mezi aktivity patří například wakeboarding, rafting na řece, kurz techniky jízdy na horském kole, okružní cesta veteránem a spoustu dalších, které budete mít zcela zdarma, nebo za minimální poplatek. Druhá karta “Davos Klosters Premium Card” platí pro dopravu. Díky ní máte veškeré lanovky na okolní vrcholy (Jakobshorn, Parsenn, Gotschna, Rinerhorn, Madrisa) za jednorázový poplatek 10 CHF, bezplatné lokální autobusy a koho láká projížďka historickým horským vlakem, může ji absolvovat gratis na Rhétské dráze mezi Klosters a Filisurem. Pokud byste chtěli s rodinou poznat boční údolí, připraveny jsou zvýhodněné tarify jízdného či cesta historickým poštovním autobusem. Ne nadarmo se karty zvýhodňující pobyt prezentují jako “jedna karta rovná se bezpočet výhod”.

Rodiny s dětmi jsou vítanými hosty. Zastavte se na Rinerhornu, kde je dětmi oblíbená “Streichelzoo” což v překladu znamená “hladící” zoo. Ke zvířatům můžete do výběhu, pohladit si je a pozorovat je zblízka. Navíc zde naleznete velké dětské hřiště a bohatě vybavenou herničku v restauraci. Vstupné se neplatí a lanovka je zahrnuta v návštěvnické kartě Davos Klosters Card. Pro větší děti a dospělé se odtud nabízí také jízda na terénních koloběžkách. Druhým cílem doporučovaným rodinám s dětmi je vrchol Madrisa, kde zabavíte na celý den i juniory. Kromě prolézaček, houpaček a klouzaček tu na ně čeká i lezecké centrum na velké dřevěné věži, odkud se odvážní můžou svézt po laně na kladce. Stejně tak zaujmou obří klouzačky.

Vysokých cen za lanovky a místní dopravu se nemusíte obávat ani na dalších místech Švýcarska. Mezi poskytovatele zvýhodněných programů a karet patří prestižní cíle jako: Svatý Mořic, Saas-Fee, Les Diablerets či Samnaun a Scuol.

Pro více informací navštivte web MojeSvycarsko.com, kde najdete informace o mnoha dovolenkových cílech ve Švýcarsku a nyní i velmi zajímavou soutěž o cestu a účast na česko–polském triatlonu právě ve výše zmiňovaném Davos Klosters. Neváhejte a přečtěte si podmínky a možná právě vy se už brzy vydáte s námi na cestu do Švýcarska.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: