Nejatraktivnější turistické cíle, které vyplní čas na Maledivách

Nejatraktivnější turistické cíle, které vyplní čas na Maledivách

Začali jste vybírat tradiční letní dovolenou? Je pravdou, že červen je za rohem a letní prázdniny jakbysmet. Jenže kam se letos podívat? Chorvatsko je každoroční klasikou, kterou je dobré vyměnit za trochu jinou destinaci.

Itálii známe jako své boty a Kanárské ostrovy – tam aktuálně jezdí každý. Co si dopřát trochu luxusu, zejména pokud jste bezdětným párem, který si chce zároveň užít trochu romantiky? Maledivy se hlásí o slovo a společně s nimi i nejatraktivnější turistické cíle, které v tomto kusu ráje vidět a navštívit.

Navštivte Malé – malé velké hlavní město Malediv

Pokud budete přemýšlet nad tím, jak vyplnit své volné dny, nabízí se návštěva hlavního města. Díky procházkám zde se přinutíte opustit své pohodlí a pánská tepláková souprava bude tím, co zůstane na pokoji. A je to tak v pořádku, do hlavního města se trochu vystrojte. Co kdybyste zamířili se svou drahou polovičku na večeři do zdejších restaurací či barů?

I když hlavní město Malediv nese název Malé, svými rozměry rozhodně malé není. A není malé ani co se týče svých možností, respektive věcí, které turistům ukazuje. Například se zde nachází jedna z nejstarších mešit v zemi, a to mešita Hukuru Miskiiy. Najdete zde krásný prezidentský palác, také Národní muzeum, a nejen po ránu si můžete zajít pro čerstvou rybu na zdejší velmi vyhlášený rybí trh.

Ne nadarmo se říká, že by se mělo vidět vždycky hlavní město destinace, ve které strávíme nějakou chvíli. Splňte toto nepsané pravidlo návštěvou zdejšího hlavního města, které opravdu mile překvapí.

Za ovocem i nedotčenou, panenskou přírodou na Thoddoo

Ten, kdo tvrdí, že na Maledivách je nuda, tak se opravdu plete. I tato exotická destinace nabízí řadu míst, která vidět a navštívit a díky kterým se sem budete chtít opravdu velmi rádi vracet. Vezměme si nádherný ostrov Thoddoo, který je nejen mezi místními známý pro svou panenskou, prakticky nedotčenou přírodu i ovoce, jež roste prakticky na každém rohu.

Lidé se sem sjíždí nejen za zmíněným, ale i za velice atraktivními možnostmi se potápět. Thoddoo nabízí řadu potápěčských vyhlášených výletů. Zatímco někde je možné šnorchlovat přímo z pláže, jinde je nutné si za krásnými podvodními panoramaty kousek dojet.

Abyste se na tento ostrov dostali, musíte se dostat do hlavního města. Odtud totiž vyjíždí trajekt, a to každé úterý, čtvrtek a neděli (tedy podle posledních turistických informací).

Nejširší nabídku průvodců a map Malediv (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Ostrov Thoddoo je známý pro svou panenskou, prakticky nedotčenou přírodu (unsplash.com)

Maafushi pro ekonomicky smýšlející turisty

Chcete z Malediv vidět opravdu co nejvíce, ale váš finanční rozpočet vám nedovoluje se pořádně „rozšoupnout”? Pokud je tomu tak, nabízí se nádherný ostrov Maafushi, který je oproti ostatním v této exotické destinaci cenově přijatelnější. S nízkou cenou za nejrůznější atrakce se však pojí i vysoká pravděpodobnost toho, že zde narazíte na další, podobně smýšlející turisty. Pokud vám však nevadí hlava na hlavě, je tento ostrov sídlící relativně blízko hlavního města tím, co vyplní vaše volné odpoledne.

Křišťálově čistá voda na vás čeká na Dhiffushi

Podobný program můžete naplánovat i tehdy, pokud se budete nacházet na pláži zvané Dhiffushi. Jedná se o ostrov nacházející se trochu dál od hlavního města (možná i proto se zde nachází prakticky všechna občanská vybavenost). A možná i proto má o chlup víc, co nabídnout.

Lidé si sem jezdí hlavně za zdejšími křišťálově čistými vodami a odpočinkem, který si pláž doslova žádá. Stejně tak atraktivní je i Sandbank, což je poměrně drobný, písečný ostrůvek, na něhož turisty odváží loď (obvykle se sem dostanou dva, maximálně tři lidé). Tento ostrov je naprosto mimo civilizaci, přivezení lidé jsou pouze obklopení oceánem.

Maledivy nabízí řadu potápěčských vyhlášených výletů (unsplash.com)

Pokud vás tato romantická záležitost zrovna neláká, opět se zde nabízí šnorchlování, potápění a mimo jiné i rybaření nebo klidné pozorování delfínů. Pakliže byste chtěli do své dovolené přizvat trochu adrenalinu, provozují se zde i tradiční či méně tradiční vodní sporty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí