Nechte se pozvat na festival Obzory od šéfredaktorky HedvabnaStezka.cz Katky Smolové!

Nechte se pozvat na festival Obzory od šéfredaktorky HedvabnaStezka.cz Katky Smolové!

Už počtvrté jsme se pro Vás rozhodli připravit největší cestovatelsko-outdoorovou akci v Česku – Festival Obzory. Celý náš tým se už několik měsíců snaží opět sestavit ten nejlepší program a nacpat do dvou dnů ty nejzajímavější osobnosti ze světa expedic, cestování i outdooru.

Sama stále váhám, na které přednášky zavítat, proto jsem se rozhodla vypíchnout pro Vás pár osobních tipů na nejzajímavější promítání a workshopy, abyste se ve všem lépe zorientovali.

Top osobnosti? Petr Jan Juračka či Michal Horáček

Snad nejzvědavější jsem na přednášku Petra Jana Jurečky o ekvádorském kmenu indiánů Waorami v Amazonii. Jeho fotky a vtipné podání jakéhokoliv tématu zkrátka dostane každého. O úkolech podobných civilizací a jejich vzniku a zániku bude povídat i filmař Petr Horký.

Nikdy si taky nenechám ujít 3D promítání Marka Audyho, který se se svojí technikou tentokrát rozhodl podívat do solných jeskyní v Íránu. U Íránu zůstane i Petr Snížek, mimo jiné člen našeho festivalového týmu a šéfredaktor časopisu Pádler, s nímž se můžete podívat na málo navštěvovaný východ země, konkrétně do Khorasánu. Rozhodně taky nechci propásnout povídání Mikyho Škody, pořadatele závodu Lowcostrace, a jeho výherkyně Jahu o tom, jak projet Evropu prakticky bez peněz, ale se spoustou zážitků.

Co se týče konkrétních destinací, tak nebude chybět ledově krásný Island, Rumunské hory či pohodová atmosféra Dominikánské republiky. A jelikož je mou srdcovou záležitostí Himálaj, nemůžu nedoporučit promítání o trekování v Nepálu či dobrovolničení v indickém Ladakhu. A tak trochu ze zvědavosti se zajdu podívat i na přednášku kandidáta na prezidenta Michala Horáčka, který je vystudovaný antropolog a podělí se s námi o zážitky s lidmi z kmene SamburůKeni.

Oddech mezi přednáškami? Kreativní workshopy

Přednášky jsou skvělé, ale občas je teda ráda proložím něčím tvůrčím. Letos se nám podařilo Sál kreativních workshopů udělat snad ještě vymazlenější, a tak se můžete těšit třeba na malování henou, perský tanec, hru na Didgeridoo – australský domorodý nástroj nebo třeba africký tanec.

Mě určitě potkáte na čajovém workshopuTomášem Rajnochem, který vás krásně zklidní a ukáže vám novou dimenzi chutí čaje z celého světa, a na workshopu portrétní a reportážní fotografie se skvělým Vojtěchem Vlkem.

Pochodující průvodci a cestovní medicína

Rozhodně také ze svých doporučení nemůžu vynechat některé cestovatelské workshopy, které se pořádají v menších sálech a nabízí hostům příležitost se vyptat opravdu na všechno k danému termínu. Letos jsme opět nemohli nepozvat MUDr. Rastislava Maďara, největšího odborníka na cestovní medicínu v České republice, na jehož přednášce jsou vždycky davy. Za návštěvu bude stát i workshop Amara Ibrahima o přežití v přírodě, povídání o ultralight vybavení na treky nebo moderovaná diskuse o Jihovýchodní Asii či Indii plná odpovědí přesně na to, co vás zajímá.

Přijďte se taky podívat na mé promítání!

Mám už procestovaných pěkných pár desítek zemí a pořád mě baví objevovat něco nového, utajeného a méně navštěvovaného. Ve své přednášce vám představím svých deset (možná i více, ale desítka hezky zní:)) tipů na netradičně krásná místa, která mě uchvátila v docela tradičních destinacích. Možná některá znáte a společně zavzpomínáme, jiná pro Vás budou třeba zcela nová a načerpáte inspiraci.

Ale tím to nekončí!

Krom cestovatelských témat si an Obzorech nenechte ujít třeba běžecký program nebo spoustu outdoorových a horolezeckých počinů. Z horolezců se představí legendární Mára Holeček a Honza Tráva, zahraničním hostem bude neuvěřitelná Freya Hoffmeister, jež na seakajaku obeplula Jižní Ameriku, o skialpech v Bolívii promluví bratři Švihálkové a o trekování v Andách zase skvělý fotograf a velký cestovatel Pavel Svoboda.

Pořád jsem vás nepřesvědčila, abyste přišli?

Tak třeba bude tou poslední kapkou možnost nakoupit si zleněné vychytávky na cesty i do přírody, podpořit neziskovky nákupem krásných vánočních dárků či si prohlídnout výstavy na chodbách. A pak je tu ještě skvělá mexická a indická kuchyně a sobotní večírek v Klubu cestovatelů.

Zkrátka pro nás není větším potěšením než potkávat naše čtenáře osobně, připravovat pro ně zajímavé akce  a sdílet to nadšení z nových cest a dobrodružství!

Za celý realizační tým Festivalu Obzory se na vás už 11.-12. listopadu 2017 těší Kateřina Smolová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: