Na radnici pro průkazku

Na radnici pro průkazku

Již „plnohodnotným“ občanem! Dojel jsem si na radnici (kde jsem začátkem prosince nechával žádost) pro průkazku! Je to fajn, Japonci na to slyší mnohem víc a malá kartička je samozřejmě mobilnější oproti relativně velkýmu pasu. U přepážky pro cizince nikdo nebyl, čili za pět minut bylo po všem a jak mě paní upozornila „nosit stále s sebou.“

Hanamasa

Do týhle části Tokia (Toyo, ale stoprocentně si tím nejsem jistý) se mi jen tak nedaří dostat, je trochu mimo cest a nějaká vysloveně atrakce tady není, takže jsem využil cesty na radnici a trošku jsem se tu cournul. Asi poprvý jsem viděl supermarket (jinak v Tokiu téměř neexistují – údajně výsledek tlaku lobby malých obchodníků), prošel jsem se hezkým parkem, svítilo sluníčko a čtvrť se mi zdála jako taková „lepší“, byla tady modernější zástavba, dost místa a zeleň.

Cestou jsem vlezl do nějakýho smíšenýho zboží, kde jsem snad hodinu obhlížel vkusné mističky na pití čaje, pak jsem vybral jednu z nich s nenápadným motivem a koupil jí Veronice (přinesla ze školy A-, čili dárek se hodil).

Galerii fotografií Vojty Peřiny naleznete také ZDE>>

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: