Na peřeje „Black Hole“ mohou jen zkušení

Na peřeje „Black Hole“ mohou jen zkušení

Fascinují mě nespoutané dravé řeky valící se z ledovců na vrcholcích okolních hor. Možností je ve Švýcarsku nepřeberně. Od klasické plavby po Innu v úseku Ardezschlucht nebo po Rhoně až třeba po krásné kaňony zdrojnic Rýna nazvané Vorderrhein (Přední Rýn) a Hinterrhein (Zadní rýn). Tyto řeky se nacházejí u města Chur a není veliký problém splout je obě za jeden den. Díky tomu, že obě tečou z ledovce, je navíc zajištěn splavný průtok téměř celou sezonu.

Soutěska na Vorderrheinu

Pro úplné začátečníky se určitě více hodí Hinterrhein. Obtížnost nepřesahuje WW III a délka úseku je zhruba 15 km. Nasedněte už na říčce Albula, která je jednou ze zdrojnic Hinterrheinu. Užijete si svižnou, ale nezáludnou plavbu v obtížnosti WW II – III.

Vorderrhein je označován za nejkrásnější vodácký splouvanou soutěsku ve Švýcarsku. Nasedání je ideální ve městě Ilanz a konec na soutoku v Riechenau. Už názvy některých peřejí (např. Black Hole – Černá Díra) napoví, že řeka vyžaduje vodácké zkušenosti. Obtížnost se tu může vyšplhat až k WW IV.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Zpočátku nebude plavba nikterak divoká, ale později řeka přitvrdí a do krásného údolí se dostanou jen ti nejstatečnější. Věřte, že hluboký vápencový kaňon za tu trochu strachu ve větších peřejích určitě stojí.

Švýcarsko bez rámečku 2012
Více o outdoorových aktivitách v regionu Graubünden najdete na www.Graubunden.ch. Více o cestování do Švýcarska najdete také na www.MojeSvycarsko.com/stswww.MojeSvycarsko.com/rhb.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí